Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей
Управління відходами

Інноваційні технології в поводженні з відходами: рішення для України

Головне в публікації

  • Про повторне використання промислових відходів
  • Екологічний аспект інновацій
  • Фінансова обґрунтованість методу
  • Про застосування інноваційного рішення в Україні

Будь-які безпечні відходи — джерело економічних можливостей, тому питання recycling набувають все більшої актуальності.

Завдання людства — отримання максимальної вигоди з відпрацьованих залишків. Ресурси планети обмежені й не поповнюються з такою швидкістю, з якою людство їх витрачає. Деякі види ресурсів взагалі є невідновлюваними, тому їх слід економити.

Крім того, подальше перероблення вторинної сировини дозволить вирішити проблему забруднення сміттям: повітря, ґрунту, ґрунтових і поверхневих вод і поширення інфекції в навколишньому середовищі.

Головний виклик
Ринок утилізації та перероблення сміття в Україні перебуває на стадії свого становлення. Це викликано не відсутністю технологій з перероблення вторинної сировини, а низькою рентабельністю цієї діяльності, в зв’язку з чим переробляти вторинні відходи було просто невигідно.

Рішення щодо повторного використання промислових відходів. Про технологію
Протягом останніх 5 років науковці та інженери групи компаній «Захід-схід» проводили системні дослідження з пошуку можливостей повторного використання промислових відходів. Тут мається на увазі: складові шахтних відвалів, відходи від спалювання твердого палива та мазутів на ТЕЦ, відходи металургійної та хімічної промисловості.

Розроблено нову інноваційну технологію використання таких відходів для виробництва матеріалів, використання яких в дорожній та будівельних галузях надзвичайно доцільне і економічно вигідне.

Серед спектра можливих, на сьогодні вироблених та випробуваних, нових будівельних матеріалів, найбільш привабливими є матеріали для дорожнього покриття — асфальт і бетон.

Екоаспект: Важлива їхня особливість — при виробництві цементи не використовуються (як в традиційних технологіях), а як в’яжучий компонент використовуються промислові відходи, які містять сірку або її сполуки.

Порівняємо частини основних характеристик будматеріалів (таблиця).ЦЕ ЦІКАВО. Вміст сірки в гумі автомобільних коліс не менше, ніж в нових будматеріалах.

Переваги нової технології

1. Нова технологія дозволяє збільшити строк служби доріг у 3–5 разів.

2.Технологія дає можливість утилізації екологічно небезпечних відходів різних виробництв.

Основний матеріал складу в’яжучої компоненти нових будматеріалів — відходи промисловості, які містять сірку.

3. Разом з тим, запаси промислових відходів, до складу яких входить сірка та її сполуки, становлять більше 500 млн тон. Крім цього, практично чиста сірка — супутник добування природного газу та нафти, а це ще майже 150 млн тон/рік.

4. Морозостійкість нових матеріалів вища, ніж у традиційних матеріалах, а це дає можливість виконувати всі технологічні процедури дорожнього покриття при низьких (до –10 °С) температурах довкілля.

5. Сьогодні потреба в якісних матеріалах дорожнього покриття задоволена в Україні не більше, ніж на 25 % — і причин тут багато, але важливою складовою є собівартість — і тут нові матеріали мають беззаперечні переваги.

6. Вартість утримання доріг зменшується мінімум у 5 разів.

 


Щодо стану впровадження інновації в Україні: де і в яких об’ємах використовується (буде використана) технологія?

Використання нанобетону (сіркобетону) і наноасфальту (сіркоасфальтобетону) передбачається в більшості областей України та найближчим часом у Бахрейні, Кувейті, …

Програмою реконструкції дорожнього покриття в Україні на 2018 рік передбачено більше 47 млрд гривень. Використання нашої технології не тільки зекономить 20–30 % — мінімум 8 млрд гривень для українців, а й вирішить безліч екологічних питань.

Останніми роками в світі спостерігається стрімке зростання використання сіркоасфальтів та сіркобетонів. Лідерами в провадженні цієї інноваційної технології є Канада, США, країни Євросоюзу, а останні роки — Арабські Емірати. Навіть в Російській Федерації розвиток асфальтних покриттів з використанням сірки вже затвердили на державному рівні. Тому можна вважати розвиток будівництва доріг з сіркоасфальту та сірко бетону надзвичайно перспективним напрямком.

Українець! Вимагай застосування найсучасніших технологій при будівництві своїх доріг. Успіхів нам усім!

 

Об’єми накопичених золо- та шлаковідвалів в Україні посідають перше місце серед небезпечних відходів за кількістю накопичення. Застосування таких відвалів як сировини — позитивний крок. Циркулярна економіка, до якої прагне весь сучасний світ, диктує таку практику.

З урахуванням якості доріг в Україні, використання шлаків та зол має здешевити вартість будівництва.

З іншого боку, такі ініціативи поки важко знаходять своє застосування в будівельній галузі. Першою чергою це пов’язано з відсутністю державної політики з цього питання. Зазвичай замовником будівництва доріг є держава, тож ключове гальмо зрозуміло де.

Джерело: журнал Екологія підприємства» № 3, 2018

Триває передплата на 2019 рік! Нагадуємо передплатні індекси: 68155, 89880, 60750

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!