Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи має право інспекція перевіряти роботу лабораторії?

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.


Запитання

Чи має право інспекція перевіряти роботу лабораторії (журнали внутрішнього лабораторного контролю, графіки калібрування)? Ми надаємо протоколи щодо замірів викидів, стічних вод, місць зберігання відходів тощо. Лабораторія має свідоцтво технічної компетенції.

Відповідь

Ні. По-перше, відповідно до п. 2 ст. 8 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05 квітня 2007 року № 877-V (далі — Закон № 877-V), органи державного нагляду (контролю) та їх посадові особи під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) зобов’язані повно, об’єктивно та неупереджено здійснювати державний нагляд (контроль) у межах повноважень, передбачених законом.

Відповідно до Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2017 року № 275, Державна екологічна інспекція здійснює у межах повноважень, передбачених законом, державний нагляд (контроль) з додержанням вимог законодавства, зокрема, щодо:

  • охорони земель, надр;
  • екологічної та радіаційної безпеки;
  • охорони і використання територій та об’єктів природно-заповідного фонду;
  • охорони, захисту, використання і відтворення лісів;
  • збереження, відтворення і невиснажливого використання біологічного та ландшафтного різноманіття;
  • раціонального використання, відтворення і охорони об’єктів тваринного та рослинного світу;
  • ведення мисливського господарства та здійснення полювання;
  • охорони, раціонального використання та відтворення вод і відтворення водних ресурсів;
  • охорони атмосферного повітря;
  • формування, збереження і використання екологічної мережі;
  • стану навколишнього природного середовища;
  • поводження з відходами, небезпечними хімічними речовинами, пестицидами та агрохімікатами;
  • здійснення заходів біологічної і генетичної безпеки стосовно біологічних об’єктів природного середовища під час створення, дослідження та практичного використання генетично модифікованих організмів у відкритій системі.

Перевірка додержання суб’єктами господарювання вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05 червня 2014 року № 1314-VII, технічних регламентів та інших нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності належить компетенції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері метрологічного нагляду.

По-друге, згідно з положеннями ч. 15 ст. 4 Закону № 877-V, посадові особи органів державного нагляду (контролю) зобов’язані використовувати виключно уніфіковані форми актів.

Залежно від ступеня ризику орган державного нагляду (контролю) визначає перелік питань для здійснення планових заходів (далі — перелік питань), що затверджується наказом такого органу.

Уніфіковані форми актів з переліком питань затверджуються органом державного нагляду (контролю) та оприлюднюються на його офіційному веб-сайті протягом п’яти робочих днів з дня затвердження у порядку, визначеному законодавством.

Виключно в межах переліку питань орган державного нагляду (контролю) залежно від цілей заходу та ступеня ризику визначає перелік питань, щодо яких буде здійснюватися державний нагляд (контроль), та зазначає їх у направленні на перевірку.

Уніфікована форма акта, складеного за результатом проведення планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання суб’єктом господарювання вимог законодавства у сфері охорони природного навколишнього середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів, затверджена наказом Мінприроди від 09 серпня 2017 року № 303, не містить питань стосовно метрологічного нагляду.

На запитання відповіла Марина Тимошенко, експерт журналу, член редакційної ради

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 5, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!