Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи можна укласти договір на передання небезпечних відходів з організацією, що не має ліцензії?

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.


Запитання

Чи можна укласти договір на передання небезпечних відходів з організацією, що не має ліцензії, скажімо, на збирання та зберігання певних видів небезпечних відходів (наприклад, люмінісцентні лампи, гальванічний шлам), але має договір підряду з іншою фірмою, що таку ліцензію має?

Відповідь

Ні. Договір на передання небезпечних відходів слід укладати лише з ліцензіатом (ст. 17 Закону № 187/98-ВР).

Закон України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02 березня 2015 року № 222-VIII (далі — Закон № 222-VIII) регулює суспільні відносини у сфері ліцензування видів господарської діяльності, визначає виключний перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, встановлює уніфікований порядок їх ліцензування, нагляд і контроль у сфері ліцензування, відповідальність за порушення законодавства у сфері ліцензування видів господарської діяльності.

У ст. 7 Закону № 222-VIII наведено перелік видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, зокрема, пунктом 14 цієї статті передбачено, що ліцензуванню підлягає діяльність поводження з небезпечними відходами.

У п. 3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 446, визначено, що поводження з небезпечними відходами — це дії, спрямовані на запобігання утворенню відходів, їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення (перероблення, сортування), утилізацію, видалення, знешкодження і захоронення. Тобто збирання чи зберігання — це операції з небезпечними відходами, які ліцензуються.

Рекомендація:
Трапляється таке, що утилізатора у регіоні суб’єкта господарювання немає, а обсягу відходів не достатньо, щоб везти в інший регіон. У такому разі рекомендується укласти договір з ліцензіатом, який здійснює не остаточну операцію (утилізацію), а проміжну, тобто збирання й зберігання.
Такий ліцензіат має право зібрати й накопичити відповідний обсяг у спеціально відведеному для цього місці, а потім на підставі договору передатинакопичений обсяг на утилізацію.

На запитання відповідала Марина Тимошенко, експерт журналу, член редакційної ради журналу

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 4, 2019

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!