Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Консультації

Повернутися до переліку консультацій
Екологічний менеджмент

Дії підприємства у разі закінчення дозволу на викиди в атмосферне повітря

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.


Запитання

Дозвіл на викиди в АП закінчується у січні 2019 року. Якими мають бути наші дії щоб запобігати штрафам чи зупинці роботи підприємства?

Відповідь

Згідно зі статтею 11 Закону України «Про охорону атмосферного повітря», викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами можуть здійснюватися після отримання дозволу, виданого суб’єкту господарювання, об’єкт якого належить до другої або третьої групи, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями, органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим із питань охорони навколишнього природного середовища за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері санітарного та епідемічного благополуччя населення.

Строк дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданого суб’єкту господарювання, об’єкт якого належить до першої групи, — сім років; об’єкт якого належить до другої групи, — десять років; об’єкт якого належить до третьої групи, — необмежений.

Відповідно до пункту 11 розділу IX Прикінцевих положень Закону України «Про охорону атмосферного повітря», установлено, що строк дії дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, виданого суб’єкту господарювання, об’єкт якого належить до третьої групи, до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру» та який на момент набрання чинності зазначеним Законом був дійсним, є необмеженим. Указані зміни набули чинності 26 квітня 2014 року.

Отже, якщо ваш об’єкт належить до третьої групи, а дозвіл було видано до 26 квітня 2014 року, і він був чинний на цей час, за таких обставин дозвіл дійсний, термін не обмежений і звертатись нікуди не потрібно. У решті випадків отримання нового дозволу є обов’язковим. Подбайте про його одержання заздалегідь, і ви уникнете проблем.

Підготував Іван Паламарчук, заслужений природоохоронець України

Передплатники журналу можуть поставити своє запитання у розділі «Запитання-відповіді»

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 2, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!