Консультації

Повернутися до переліку консультацій

До якого виду відходів належать відходи, що утворюються в результаті діяльності салону краси?

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.


Запитання

До якого виду відходів належать відходи, що утворюються в результаті діяльності салону краси?

Яка ліцензія повинна бути в підрядника на вивезення таких відходів? Як часто їх потрібно вивозити? Чи можна об’єднатися з іншими салонами з аналогічною діяльністю й укласти спільний договір на вивезення відходів?

Відповідь

Насамперед необхідно провести інвентаризацію відходів, що утворюються в результаті діяльності салону краси. Відповідно до Порядку ведення державного обліку та паспортизації відходів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01 листопада 1999 року № 2034, інвентаризація відходів — комплекс разових організаційно-технічних заходів з виявлення, ідентифікації, опису і реєстрації відходів, обліку обсягів їх утворення, утилізації та видалення, а також виявлення і обстеження місць утворення відходів і об’єктів поводження з ними.

Пункт 8 зазначеного Порядку визначає, що інвентаризація відходів проводиться на загальних методичних засадах відповідно до законодавства. Однак на сьогодні відсутній документ, який би регламентував порядок або інструкцію проведення інвентаризації.

У багатьох областях розроблені методологічні рекомендації (порядки, положення, вимоги тощо) на місцевому рівні щодо проведення інвентаризації відходів. Докладнішу інформацію з цього питання можна отримати в Департаменті екології та природних ресурсів своєї області, зробивши відповідний запит.

Якщо своїми силами важко виконати інвентаризацію, можна звернутися до спеціалізованих організацій, які займаються розробкою документів екологічного спрямування. Однак ще раз варто наголосити, що ця робота не потребує якоїсь ліцензії чи дозволу (за бажанням власник салону краси може провести інвентаризацію самостійно).

У результаті інвентаризації буде визначено, чи належать відходи салону краси до небезпечних.

Таким чином, стане зрозуміло, які подальші операції слід проводити з ними. Небезпечні відходи можна передавати лише ліцензіатам.

Що стосується спільного договору на вивезення відходів, то в кожного суб’єкта господарювання повинен бути свій договір, за умовами якого він передає обсяг утворених відходів спеціалізованому підприємству (здійснює відповідні операції у сфері поводження з відходами) та сплачує за це кошти.

На запитання відповіла Марина Тимошенко, експерт журналу, член редакційної ради

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 4, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!