Отримувати новини

Консультації

Повернутися до переліку консультацій
Екологічний менеджмент

Що робити після закінчення строку дії дозволу на викиди у 2019 році, якщо підприємство у 2017 році припинило здійснювати викиди (закрило виробництво)?

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.


Запитання

Якщо підприємство у 2017 році припинило здійснювати викиди (закрило виробництво), то що робити після закінчення строку дії дозволу на викиди у 2019 році?

Відповідь

У запитанні не конкретизується, що мається на увазі під «закрило виробництво». Якщо ліквідовано стаціонарні джерела, то керівник підприємства як законослухняний громадянин повинен повідомити Дозвільний орган — управління екології ОДА про ліквідацію підприємства (ліквідовані стаціонарні джерела), отже, й про анулювання Дозволу.

«Порядком проведення та оплатою робіт, пов’язаних з видачею дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами, обліку підприємств, установ, організацій та громадян — підприємців, які отримали такі дозволи», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2002 року № 302, зокрема пунктом 10
визначено:
Дозвіл анулює орган, який його видав, у разі:
• звернення суб’єкта господарювання із заявою про анулювання документа дозвільного характеру;
• припинення юридичної особи (злиття, приєднання, поділ, перетворення чи ліквідація), якщо інше не визначено Законом.

Таку саму норму містить Закон України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Пунктом 7 статті 4-1 цього Закону визначено, що Дозвільний орган анулює документ дозвільного характеру на таких підставах:
• звернення суб’єкта господарювання із заявою про анулювання документа дозвільного характеру;
• наявність в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців і громадських формувань відомостей про припинення юридичної особи шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення та ліквідації, якщо інше не встановлено Законом.

Підготував Іван Паламарчук, заслужений природоохоронець України

Передплатники журналу можуть поставити своє запитання у розділі «Запитання-відповіді»

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 2, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!