Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Які вимоги до очищення стічних вод на підприємстві молочної промисловості?

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.

Запитання

Які спеціальні вимоги до очищення стічних вод на підприємстві молочної промисловості? Які допустимі концентрації забруднюючих речовин у стічних водах в Україні?

Відповідь

Стічні води підприємств, установ і організацій, які скидаються в господарськопобутові системи каналізації населених пунктів, повинні відповідати вимогамПравил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення, затверджених наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 1 грудня 2017 року № 316 (далі — Правила № 316), та місцевих правил приймання стічних вод підприємств у систему каналізації населеного пункту. За невідповідності цим вимогам виробничі стічні води слід попередньо доочищати на локальних очисних спорудах.

У зв’язку з тим, що переробка молока входить до переліку виробничих процесів Додатку 1 Правил № 316 наявність локальних очисних споруд на підприємстві є обов’язковою!

У разі якщо кількісні та якісні показники стічних вод значно змінюються протягом доби, а показники концентрації забруднюючих речовин перевищують ДК, суб’єкт господарювання, відповідно до п. 5 розд. ІІІ Правил № 316, повинен встановлювати спеціальні ємності — усереднювачі та пристрої, які забезпечують рівномірний протягом доби скид стічних вод.

Коли суб’єкт господарювання не може забезпечити виконання вимог Правил № 316 або місцевих правил приймання за деякими показниками, він має право звернутися до виробника (тобто суб’єкта господарювання, який надає послуги з централізованого водовідведення) із заявою та обґрунтуванням приймання понаднормативно забруднених стічних вод із зазначенням їх концентрації та зобов’язується вжити заходів для доведення якості та режиму їх скиду до вимог цих Правил або місцевих правил приймання у строк, зазначений у договорі. При цьому виробник розглядає подану заяву у п’ятнадцятиденний строк і укладає окремий договір про приймання понаднормативно забруднених стічних вод у разі здатності існуючої на КОС виробника технології очищення стічних вод видалити означені забруднення відповідно до вимог ГДС, встановлених для виробника.

Саме виробник визначає допустиму концентрацію забруднюючих речовин у стічних водах суб’єктів господарювання. Розрахунок ДК забруднюючих речовин проводиться для кожної КОС виробника або для кожного з каналізаційних колекторів, які відводять стічні води до цих очисних споруд.

На запитання відповіла головний експерт Експертного центру ПАЕУ, член редакційної ради журналу — Тимошенко Марина

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 9, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!