Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Тимошенко Марина

Марина Тимошенко, інженер з охорони навколишнього середовища ПрАТ «Дніпропетровський комбінат харчовик концентратів» ТМ «Золоте зерно», член Дніпропетровської організації «Всеукраїнська екологічна ліга», має 9-річний досвід роботи екологом, автор видання «Екологія підприємства»

Закінчивши вищий навчальний заклад за спеціальністю «Екологія та охорона навколишнього середовища», професійний шлях я розпочала з металургійного підприємства «Дніпроважмаш». Будучи інженером-лаборантом ІІ категорії відділу охорони природи УБЖД та ОП, виконувала обов’язки, пов’язані з охороною водного басейну. На той час мені здавалося це такою краплиною у морі. Досі пам’ятаю, як прагнула тоді охопити всі види впливу виробництва на навколишнє середовище. Зараз розумію, що вже тоді я була на правильному шляху.

Добре пам’ятаю свою першу співбесіду у компанії «Екопласт Штанцл Україна», коли я — повна бажання збудувати професійну кар’єру, з великими амбіціями і на той час з маленьким, «дуже маленьким досвідом» — чітко заявляла, що в мене все вийде!

Вдячна, що в мене повірили. Це була моя перша професійна перемога. З того часу я вже вперто йшла до розширення своїх знань та вмінь.

Моїм досягненням на цьому етапі стало започаткування та розвиток нового направлення для підприємства — «Екологічне проектування», отримання свідоцтва на розроблення проектів ГДС у водні об’єкти у Міністерстві екології та природних ресурсів України та, як результат, перший самостійний проект для санаторію «Славутич».

Розуміючи, що не хочу й не можу зупинятися, я чітко вирішила — треба йти далі… Саме в цей час мені запропонували посаду еколога на дуже складному об’єкті — полігоні твердих побутових відходів. Тоді я навіть не могла уявити, наскільки сильно виробнича екологія увійде у моє життя. На цьому етапі прийшло розуміння важливості досконалого вивчення екологічного законодавства, постійного самовдосконалення знань і вмінь у цій сфері. Зараз навіть важко пригадати, скільки семінарів, тренінгів та різноманітних конференцій я відвідала.

Сьогодні я еколог провідного підприємства в галузі харчової промисловості (ТМ «Золоте зерно»). Коло моїх обов’язків досить широке. Займаюсь питаннями поводження з відходами, охорони атмосферного повітря, промисловими скидами, розроблюю схеми управління природоохоронною діяльністю на підприємстві, проводжу розрахунки екологічного податку, рентної плати, складаю статзвітність, беру участь у заходах контролю за виконанням екологічного законодавства, природоохоронних програм та планів всіма працівниками підприємства. Й це далеко не повний перелік моїх обов’язків.

Кожного дня у своїй роботі тісно взаємодію з багатьма підрозділами підприємства, спілкуюсь з розробниками екологічної документації, постійно контактую з контролюючими органами, представниками органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з питань екології.

У повсякденному житті також маю досить чітку громадську позицію. Входжу до складу представників громадського об’єднання ДО «Всеукраїнська екологічна ліга».

 


Статті для журналу «Екологія підприємства»:

Відшкодування збитків, які заподіяні державі в результаті наднормативних викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря поза законом?!

11 головних аспектів водокористування

Вирішення спорів, пов’язаних з охороною навколишнього природного середовища

Дозволи на здійснення операцій у сфері поводження з відходами: що потрібно знати екологу?!

Допускати чи ні? Якщо контролюючі органи приймають рішення про звернення до суду з адміністративним позовом до суб’єкта господарювання

Поводження з «відходами тваринництва» чи «побічними продуктами тваринного походження»: що змінилося для підприємств

Знову про ОВД: понад півроку роботи за новими правилами. 8 важливих запитань до практика

Про екологічні платежі: від законодавства до практики

Розсилка новин

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!