Проект видавничого дому «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Події

Повернутися до переліку подій

Відбувся II енергетичний конгрес у Києві

30.05.2017

У вівторок, 30 травня в Києві, в Fairmont Grand Hotel Kyiv, відбувся II енергетичний конгрес, який зібрав близько 300 представників світового і українського енергетичного співтовариства.

Предметом для обговорення стала енергетична стратегія України 2035, реформа ринку електроенергії та можливості використання відновлюваної енергетики.

Наталія Бойко, заступник міністра енергетики і вугільної промисловості з питань європейської інтеграції, розповіла про енергетичну стратегію України 2035 та етапи її реалізації. Повідомила про необхідність створення плану дій, який відображатиме, як дійти до головних векторів на кожному етапі.

Генеральний директор ДТЭК Максим Тимченко заявив, що енергетика у всьому світі  переходить до моделі «3 Д»: декарбонізації, децентралізації та діджиталізації. Запровадження такої моделі в Україні — «це ті зміни, які необхідні нашій державі». Спікер наголосив, що енергетичною галуззю мають керувати економічні сили, а не політичні.

Олексій Рябчин, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки заявив, що він — за якісні перетворення у сфері економіки. Скорочувати енерговикористання треба не за рахунок недопалу чи чогось іншого, а завдяки відновлювальним енергоресурсам.

Надзвичайно важливо було почути про досвід запровадження відновлювальної енергетики іншими країнами, про їх поразки та досягнення. Таким досвідом поділився Мурат Дурак — ENERMET, Генеральний директор, власник та почесний президент Турецької вітроенергетичної асоціації. Він наголосив, що важливо, наслідуючи європейський досвід, адаптувати європейське законодавство до своєї країни, а не просто перекласти його рідною мовою. При цьому необхідно зберігати баланс: запроваджувати нові технології не в одному регіоні країни, а водночас у всіх. Спікер також звернув увагу на те, що в Україні  немає сприятливих умов для конкуренції.

Про розвиток і популярність вітрової енергії в Німеччині розповів Йоахим Фурлендер, Генеральний директор ТОВ «Фурлендер Віндтехнолоджі». «Майже 150 тисяч робочих місць створено у галузі вітрової енергетики», — зауважив спікер. На запитання, чому саме вітрова енергетика популярна в Німеччині, він відповів: «Це найдешевша енергія. Нам не потрібні ні атоми, ніщо інше — лише вітер, а він а він безкоштовний».

«Україна має всі можливості, щоб змінити енергетичний вектор розвитку своєї економіки в бік екологічно чистої, безпечної і дешевої енергії», — підкреслив Андрій Конеченков, Голова Правління УВЕА, віце-президент WWE.

Редакція журналу «Екологія підприємства»

Розсилка новин