Бліц-інтерв’ю

Повернутися до переліку бліц-інтерв’ю

Оксана Лашта

«Екологія підприємства» запускає новий проект: «Бліц-інтерв’ю з екологом» — цикл бліц-інтерв’ю з екологами з усієї України, задля знайомства з кожним та подальшого створення дієвої професійної спільноти.

Наша перша героїня – Оксана Лашта, провідний інженер з охорони навколишнього середовища компанії «Ґудвеллі Україна».

Пригадайте день, коли Ви вирішили присвятити себе професії, пов’язаній з охороною довкілля, яким він був? Що вплинуло на рішення?
О. Л. З самого початку я і не думала, що буду екологом. Моя перша освіта – технологія органічних речовин, я збиралася стати хіміком, оскільки навчалася в спецкласі з хімії, а потім закінчила Калуський хіміко-технологічний технікум у напрямку органічної хімії. По закінченні технікуму я дізналася, що в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти й газу відкрився інженерно-екологічний інститут. І рішення прийшло само собою — я вступила та здобула освіту еколога.

Що в роботі для Вас особисто та для команди є найважчим?
О. Л. Якщо брати до уваги останні роки, то на роботу дуже впливають зміни в законодавстві. Але команда «Ґудвеллі Україна» молода, цілеспрямована, дружня, ми це долаємо та отримуємо всі дозволи, документи і, впевнені, що рухаємося у вірному напрямку, дотримуючись Законодавства.

Яке головне досягнення на сьогодні та яка мета на найближчі рік, 5 років і 10-ліття?
О. Л. Мету й наші цілі та бажання ставить перед нами робота. Ми хочемо розширюватися, хочемо працювати, ми хочемо забезпечувати людей не тільки якісною продукцією, а й надавати людям робочі місця. Тому, що на 5, що на 10 років, наше бачення - це стале екологічне виробництво, це соціальна відповідальність і допомога тим, з ким ми співпрацюємо, на чиїх землях ми працюємо, і нашим стейкхолдерам.

Головне питання, для якого хотілося б знайти рішення.
О.Л. Я трохи перефразую це запитання й скажу про головне бажання. Бажання на сьогодні одне - щоб в Україні був мир і стабільність, а тоді, в принципі, все буде.

Назвіть головні імена (3-5) сфери, досвідом яких, на ваш погляд, можна пишатися і варто популяризувати.
О.Л. Останні роки показують, що все-таки наша сфера — екологічна, і збереження довкілля та навколишнього середовища зараз є основним і пріоритетним завданням. Ми хочемо до Євросоюзу, ми багато адаптуємо Законодавство під норми та вимоги Євросоюзу. Щодо імен, то я не зможу зараз їх назвати, але дуже люблю читати у вашому журналі коментарі постійних експертів, а також маю нагоду спілкуватися з ними наживо на семінарах, які ви організовуєте, і мені це подобається.

Закінчіть думку «якби я була Міністром екології, то в першу чергу розпочала роботу з...»
О. Л. Складне питання як для мене, тому що я навіть не знаю, чи хотіла б я бути Міністром екології — це надзвичайно важко. Читаючи та дивлячись, що твориться навколо, як відбуваються події сьогодення, я взагалі дивуюся, як Остап Семерак цьому всьому дає раду… Мабуть, на цей час я б не хотіла бути Міністром екології. Своє місце я поки що бачу у компанії, де працюю,  в її розвитку та дотриманні вимог законодавства.

Коли я чую «Екологічне підприємство», одразу уявляю...
О. Л. Не можу сказати назву якогось конкретного підприємства, але мені дуже подобається, як працюють наші сестринські компанії, особливо в Польщі (прим. редакції Goodvalley Poland). Але все ж таки я думаю, що будь-яка компанія може бути екологічною, якщо вона дотримується всіх норм та не шкодить довкіллю.

Яке підприємство в світовому масштабі Вам здається найекологічнішим і чому?
О. Л. Також не назву конкретне підприємство, але останнє,  що мене найбільше вразило — це програма компанії Adidas, яка з виловленого з океану та переробленого пластику  виготовляє  нову лінійку спортивного взуття. Як на мене, то це приклад для наслідування.

Моїм колегам я хочу побажати...
О. Л. Колегам екологам хочу побажати терпіння, натхнення, любити свою роботу так, як люблю її я. Навіть коли я виснажена, то через день-два розумію, що без цієї роботи мені чогось не вистачає  і я сумую без неї. Колегам бажаю завжди бути в курсі всіх останніх подій, змін, нововведень, щоб робота була легкою, цікавою. Бажаю побільше професійних зустрічей, навчань  та семінарів.

Як і що потрібно зробити, щоб виховати нове, екофрендлі покоління?
О. Л. Думаю, що треба працювати більше в освітньому напрямку. Наші діти дуже сучасні і розуміють набагато більше, ніж старші. Вони швидко підхоплюють будь-які ідеї, швидко знаходять свої рішення на питання, над яким старша людина замислюється. А молоде покоління вже знає, як це зробити. Останнім часом я більше зустрічаю молодих людей чи навіть дітей, які набагато більше екологічно обізнані, навчені, ніж люди, наприклад, мого віку.

 

 

 

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!