Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин
Управління відходами

Медичні відходи: українські реалії

Про катастрофічну ситуацію щодо утилізації медичних відходів повідомила керівник юридичного відділу МБО «Екологія-Право-Людина», юрист Ольга Мелень-Забрамна та зазначила, що порушення законодавства у сфері медичних відходів карається штрафом від 400 до 500 грн. За її словами, ринок України переповнений псевдоутилізаторами небезпечних відходів. Такі компанії не мають відповідного обладнання. Як наслідок – використані медичні шприци опиняються на смітниках.

«В Україні нерозвинений ринок, що надає послуги із утилізації небезпечних відходів. Не у кожній області є фірма, з якою б можна була заключити договір і яка б утилізувала медичні відходи безпечним для довкілля способом. Крім того, донедавна був зовсім не прозорий процес отримання ліцензій на поводження із небезпечними відходами, які видає Мінприроди. От зараз іде серйозний процес перевірки ліцензіатів на відповідність. Адже більшість із них не мають ні обладнання, ні технологій аби це робити. Вони просто зароблять кошти, а відходи опиняються просто неба», — сказала вона.

Про медичні відходи читайте вже у січневому номері журналу «Екологія підприємства». Тему розкриє експерт з питань поводження з небезпечними відходами Олександр Посмітний.

Джерело: редакцiя журналу «Екологія підприємства»

Розсилка новин