Новини

Повернутися до переліку новин

На Тернопільщині створили перші біоенергетичні ферми

На Тернопільщині створили перші біоенергетичні ферми, які допоможуть територіальним громадам використовувати місцеву сировину та спеціально вирощену біомасу для теплової енергії та електроенергії. Повідомляє kurkul.com

«Енергетичне господарство — це прототип, так званого в Україні, фермерського господарства. Тільки специфіка буде більше націлена на вирощування відповідних енергетичних культур», — заявив завідувач відділу Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків Михайло Гументик.

Він упевнений, що такі господарства будуть розвиватися. І такі спроби вже є не лише на Тернопільщині, а й у Вінницькій і Харківській областях.

«Щоб розпочати дану справу, звісно, що треба брати не тільки вирощування, а й використання об’єкта. Якщо ми на сьогодні маємо невелику школу на 2-3 тис. м2 — під таку площу нам потрібно було б 10-20 га енергетичних культур. Впродовж року це такий повний цикл і вирощування, і використання», — зауважив Михайло Гументик.

За його словами, сьогодні найпрактичніші у використанні є деревинні культури — тополя, верба.

Енергетичні ферми — це невеликі приватні господарства, які об’єднуються у біоенергетичні підприємства, впроваджують екологічно зберігаючи технології, інтегрують у вже наявну систему ведення сільського господарства так звані біорезерви — використання відходів господарської діяльності у землеробстві й тваринництві для їхньої подальшої утилізації, переробки як енергії та інших видів відновлюваної сировини.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

 

Розсилка новин

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!