Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин
Академія еколога

Підприємство придбало побутовий твердопаливний котел. Чи потрібно оформляти дозвіл на викиди?

Цей блок журналу передбачає розгляд найгарячіших запитань, що щомісяця надходять на адресу редакції.
Зі своїми проблемами звертайтесь: ek@mediapro.com.ua

Запитання:

Наше підприємство придбало побутовий твердопаливний котел. Плануємо опалювати ним офісне приміщення. Чи потрібно оформляти дозвіл на викиди?

Відповідь:

Статтею 10 ЗУ «Про охорону атмосферного повітря» (далі — Закон) визначено, що підприємства, установи, організації та громадяни - суб’єкти підприємницької діяльності, що здійснюють викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та діяльність яких пов’язана з впливом фізичних та біологічних факторів на його стан, зобов’язані вживати заходів щодо зменшення обсягів викидів забруднюючих речовин і зменшення впливу фізичних факторів. Як вбачається зі вказаних норм Закону, він стосується всіх підприємств, установ, організації та громадяни - суб’єктів підприємницької діяльності, незалежно від форми власності та підпорядкування.

Враховуючи той факт, що побутовий котел є стаціонарним джерелом викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, його експлуатацію можна здійснювати лише після отримання дозволу, що передбачено ст.11 Закону.

Це питання неодноразово ставало предметом судового розгляду. Суди лише підтверджували викладену вище позицію.

Як бачимо, конкретно в цьому питанні  чинні нормативно-правові акти потребують внесення змін, адже доводиться готувати купу непотрібних паперів.

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 9

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин