Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Сонячні панелі на основі друкованих фотополімерів зроблять чисту енергію доступною для всіх

Австралійський фізик обіцяє, що сонячна енергія для побутових потреб скоро стане такою ж доступною, як користування послугами стільникового оператора.

У травні минулого року професор Пол Дастур, що працює в Університеті Ньюкасла, презентував сонячну полімерну плівку, яка створюється за допомогою друку електронними чорнилами. Фотогальванічні панелі товщиною менше міліметра з двостороннім клейким покриттям зовні нагадують пакувальний матеріал і мають собівартість виробництва менш як10 доларів за квадратний метр.

Над цією технологією Дастур працював понад десять років, і в цьому році в Канберрі він вперше організував двохсотметрову інсталяцію із застосуванням своєї сонячної плівки, щоб продемонструвати можливості її комерційного використання.

Головним недоліком друкованих гнучких органічних сонячних батарей в порівнянні з кремнієвими панелями є їх недовговічність, оскільки фотоелемент у плівках руйнується набагато швидше. Однак професор Дастур вірить, що ця проблема нівелюється низькою собівартістю і простотою заміни елементів:
«На нинішньому етапі розвиток сонячної енергетики крутиться довкола питання: скільки коштує вироблена енергія? Плівки прості та дешеві у виробництві й монтажі, і в промислових масштабах вартість отриманої з їх допомогою електроенергії цілком конкурентоспроможна».
Дастур пророкує, що скоро гуртові провайдери сонячної енергетики стануть підписувати клієнтів на свої тарифні плани за  аналогією з операторами мобільного зв'язку.

На монтаж середньої дахової станції для збору сонячної енергії буде потрібно один день і п'ять фахівців-техніків, а друкувати плівку з фотоелементами на недорогих принтерах можна друкувати сотнями метрів в день.

Експлуатація демонстраційного зразка в Канберрі з заміною відпрацьованих плівок по мірі потреби триватиме шість місяців. Після закінчення тестового періоду команда Дастура планує впроваджувати свій винахід у промислових масштабах.

Джерело: журнал «Екологія підприємства» за матеріалами The Guardian.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook, та  каналі в Telegram.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!