Новини

Повернутися до переліку новин

В Україні унормовано проектування систем підземного та вакуумного збору сміття

З 1 вересня 2018 року вступили в дію нові державні будівельні норми щодо містобудування (ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»), якими внесено низку змін щодо організації системи збору побутових відходів у населених пунктах. Відтак, унормовано проектування систем підземного та вакуумного (пневматичного) збирання сміття, що сприятиме роздільному збору, чистоті та покращенню екологічної ситуації в населених пунктах.

«Сьогодні в Україні дуже важливо використовувати більш сучасні рішення і технології для збору сміття в населених пунктах. Адже ця проблема з кожним роком стає все гострішою. Тому у нових містобудівних ДБН було унормовано це питання та впроваджено використання систем підземного та вакуумного збору сміття. Такі системи успішно діють у багатьох країнах Європи, зокрема, у Швеції, Австрії, Норвегії, і тепер, маю надію, будуть все більше розповсюджуватися у нас», — повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, це сприятиме покращенню екологічного стану та зовнішнього вигляду наших міст.

В Україні потрібно не лише впроваджувати нові технології щодо збору сміття, а й взагалі змінювати ставлення людей до цієї проблеми, наголосив Парцхаладзе: «Якщо кожна людина буде смітити на кожному своєму кроці, то ніяка сучасна система не допоможе. Ми маємо теж змінюватися, ставати більш свідомими, відповідальніше ставитися до таких речей, як це роблять європейці».

Підземний спосіб збору сміття безпечніший, гігієнічніший та естетичніший метод збирання відходів в населених пунктах, що сприяє їх роздільному збору.

Вакуумний (або пневматичний) спосіб збирання побутових відходів стосується житлових будинків і є цивілізованою заміною сміттєпроводів.

Згідно з ДБН, відстань від вікон житлових та громадських будинків, на якій можуть проектуватися майданчики наземного способу збирання сміття, повинна складати не менше 20 м, для підземного та вакуумного – відповідно до містобудівних та технічних умов. При цьому, планувальний модуль підземного та вакуумного способу може збільшувати об’єм накопичення побутових відходів до 5-10 м3 відповідно, якщо це не суперечить технічним умовам.

Місця збирання побутових відходів на житлових територіях слід розташовувати не з підвітряного боку, не на протягах, а з забезпеченням норм аерації території. Крім цього, вони повинні бути обладнані для можливості прийому небезпечних відходів (хімічні джерела струму, побутові акумулятори тощо).

Нагадаємо, 1 жовтня 2018 року набули чинності зміни у державні будівельні норми щодо проектування житлових будинків (Зміна № 4 у ДБН В.2.2-15-2005 «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення»), якими скасовано обов’язкове проектування сміттєпроводів у багатоповерхових житлових будинках при їх новому будівництві або реконструкції.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Джерело: Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!