Новини

Повернутися до переліку новин

Відходи в Україні хочуть зробити об'єктом права власності

Продукти життєдіяльності людини та підприємств зобов’яжуть збирати роздільно, а для моніторингу за виконанням цих правил створять спеціальний орган.

Законопроект «Про управління побутовими та іншими відходами» (№2207) представлений групою нардепів від «Слуги народу». Зазначається, що закон має сприяти залученню приватних та інституціональних інвестицій у цю сферу.

Головною метою документа є встановлення власників усіх відходів, у тому числі безхазяйних. За проектом, власники побутових та інших відходів повинні забезпечити їх тимчасове зберігання у безпечний спосіб та передати суб’єктам господарювання у сфері керування побутовими та іншими відходами впродовж року з моменту їх утворення.

Якщо власник землі знайде на своїй ділянці чужі відходи, він зможе повідомити про це місцевий орган влади або самоврядування. Вони, своєю чергою, повинні встановити власника, щоб він відшкодував усі витрати як на його пошуки, так і на утилізацію відходів.

Варто зазначити, що утилізатори також зобов'язані протягом року щось зробити з відходами, які мають відновлювальний характер. В іншому випадку їх можуть позбавити ліцензії на цей вид діяльності.

Джерело: Соцпортал

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

 

Розсилка новин

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!