Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Як готель в Україні можна зробити екозразковим: кейс «Прем’єр Палац»

Київський п’ятизірковий готель «Прем’єр Палац», що прийняв перших гостей у далекому 1909 році, завжди був лідером готельної індустрії як у столиці, так і в країні. Побудований з урахуванням досягнень будівельної та готельної справи, він під час кожної модернізації та реконструкції залишався взірцем господарського й раціонального ставлення до природних ресурсів.

ДОВІДКА!
Готель — пам’ятка архітектури, що був тоді відомий киянам і туристам як «Україна», зазнав капітальної реконструкції у дві черги — у 2000-му, коли йому повернули історичну назву, та 2005-му.

При цьому було збережено та відновлено фасади будівлі, які бачили декілька епох. Натомість
приміщення та інженерні системи готелю відновили, використавши найсучасніші на той час
технології.

Про енергоефективність
Суттєвими принципами, яких дотримувались під час реконструкції, були: досягнення високої експлуатаційної ефективності споруди, можливість поетапної модернізації, зниження використання природних ресурсів та шкідливого впливу на довкілля.

Будівля готелю отримала сучасну ізоляцію, що на порядок зменшило втрати теплової енергії порівняно з традиційними цегляними спорудами кінця XIX — початку XX сторіч.

Ми відмовились від теплопостачання від міської мережі й побудували власну газову котельню. Таке класичне рішення, як транспортування енергоносія до споживача, а не теплової енергії, забезпечило максимум ефективності цієї енергосистеми.

Революційним для комунального господарства та для забезпечення побутових потреб готелю стало впровадження під час реконструкції системи диспетчеризації та автоматичного керування всіма інженерними системами будівлі від компанії Honeymoon.

Про менеджмент відходів
Уже тоді проект передбачав обладнання спеціального боксу для роздільної утилізації побутових відходів, пресів — для твердих відходів, холодильної камери — для харчових залишків. Хоча про «менеджмент відходів» на рівні міста або суспільства у ті часи навіть не йшлося.

Увага! Матеріал публікується частково. Повна версія в журналі «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 2, 2019

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»  № 2, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

Розсилка новин

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!