Новини

Повернутися до переліку новин

Заборону захоронення непереробленого сміття відтермінують через загрозу екологічного колапсу?

З 1 січня 2018 року на території України має бути заборонено захоронення неперероблених побутових відходів, тобто запроваджується обов’язкове сортування сміття. Але початок дії такої норми може призвести до системного колапсу, пов’язаного з неможливістю прийому відходів відповідними полігонами, погіршити санітарний стан населених пунктів і викликати серйозні екологічні проблеми. Так вважають народні депутати, які минулого тижня подали в парламент законопроект №7127 і пропонують перенести термін заборони на рік.

Нагадаємо, що ще в 2012 році в Закон України «Про відходи» було внесено зміни, які забороняють з 1 січня 2018 року на території України поховання неперероблених (необроблених) побутових відходів. Реалізацію заборони зобов’язані забезпечити органи місцевої влади. Встановлення законодавцем такого терміну ґрунтувалося на твердженні, що впровадження законодавчих новацій у сфері поводження з відходами та їх утилізації дасть поштовх до розвитку в Україні якісної системи переробки побутових відходів, стимулюватиме екологічні інвестиції. Однак за всі ці роки Україні не створено умов для реалізації такої заборони, на місцях відсутня відповідна інфраструктура.

Тому мета законопроекту №7127 — надати як центральним, так і місцевим органам влади час для вжиття вичерпних заходів, спрямованих на створення в Україні системи роздільного збору побутових відходів, зменшення обсягу відходів на полігонах, які захоронюються, збільшення частки придатної для утилізації вторинної сировини.

Так, ініціатори проекту вважають, що заборону потрібно встановити з 1 січня 2019 року. Додатково планується, що Кабінет міністрів через півроку після вступу в силу заборони повинен відзвітувати перед Верховною Радою про результати роботи, виконаної центральними і місцевими органами влади для створення на державному та місцевому рівнях умов для обмеження та запобігання негативному впливу відходів.

При цьому, Міністер екології та природних ресурсів України Остап Семерак при проведенні години запитань до уряду в парламенті заявляв, що переносити запровадження заборони не потрібно, адже на місцях було достатньо часу на підготовку, але «органи місцевого самоврядування, які уповноважені, мають функції і навіть гроші на здійснення такої роботи, не завжди готові та не завжди докладають максимум своєї уваги».

Зверніть увагу! У № 10 журналу «Екологія підприємства» ми опублікуємо унікальний практикум: «Управління відходами — 2017: 50 головних запитань. Частина 1».

Джерело: ua.racurs.ua

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

 

Розсилка новин

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!