Архів номерів

Презентаційний
випуск

Передплатіть у фахівця:
0 800 215 522
(безкоштовно в межах України)
або +38 066 690 87 10
(WhatsApp, Viber, Telegram),
sales@techmedia.com.ua

Передплатні індекси:
60750, 68155, 89880


NEWS

Моніторинг законодавства

Як удосконалилось ліцензування господарської діяльності: визначеність, спрощення та залучення зацікавлених сторін
Наприкінці минулого року набрали чинності зміни до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Нагадаємо, що у сфері охорони довкілля ліцензуванню підлягає централізоване водопостачання та водовідведення, поводження з небезпечними відходами, а також перероблення та захоронення побутових відходів. На що спрямовані зміни та чого очікувати ліцензіатам, розглянемо у статті.

ІНІЦІАТИВИ PAEU

Оформлення дозволу на спеціальне водокористування для підприємств нафтогазової галузі. Які перешкоди слід подолати?
Дозвіл на спеціальне водокористування відповідно до статті 49 Водного кодексу України видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства юридичній або фізичній особі, фізичній особі — підприємцю згідно з їх заявою. На підставі цього територіальні органи вимагають здійснювати один загальний розрахунок водокористування та водовідведення і отримувати один дозвіл в межах однієї адміністративної області.

ВОДНА ПОЛІТИКА

Протокол про воду і здоров’я як інструмент національної водної безпеки
Відповідно до Протоколу про воду та здоров’я Україна має забезпечити рівний доступ до питної води та умови санітарії шляхом інтегрованого управління водними ресурсами. У статті розглянемо основні виклики для забезпечення водної безпеки в Україні, адаптацію на національному рівні Цілей сталого розвитку та впровадження 6 водних Директив ЄС, відповідно до Угоди про асоціацію.

АКАДЕМІЯ ЕКОЛОГА

Як розрахувати індивідуальні норми водоспоживання на підприємствах: практичні роз’яснення
Питання раціонального використання водних ресурсів надзвичайно актуальне для України у зв’язку з водоємкою промисловістю, високими нормами водопостачання жителів міст, великими втратами при транспортуванні води і зростаючим забрудненням водних джерел.
У статті наведено методи розробки поточних норм водоспоживання, водовідведення та розрахунку норм з урахуванням специфіки виробництва та напрямки використання води. Докладно про розрахунки індивідуальної норми водоспоживання допоміжних та підсобних виробництв, а також на господарсько-питні потреби на одиницю продукції основного виробництва.

ЕКОЛОГ РОКУ

Про всеукраїнський конкурс «ЕКОЛОГ РОКУ»

СУДОВА ПРАКТИКА

Відмова чи ухиляння суб’єкта владних повноважень від розгляду заяви про продовження строку дії спеціального дозволу
Підприємство звернулося до адміністративного суду з позовом до Державної служби геології та надр України, в якому просило суд визнати протиправною бездіяльність Відповідача, яка полягає у нездійсненні розгляду заяви Позивача на продовження строку дії спеціального дозволу на експлуатацію родовища корисних копалин та визнати продовженим строк дії спеціального дозволу на експлуатацію родовища корисних копалин на 20 років.

УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ

Яких рішень для організації дієвого ринку управління промисловими відходами потребує Україна?
Площа території України сягає понад 60 млн гектарів. На більш ніж 165 тисячах гектарів розміщені або тимчасово складовані відходи від видобутку корисних копалин, теплоенергетики, хімічної промисловості тощо. На території 1650 км2 розміщено понад 37 млрд тонн відходів промисловості I–III класу небезпеки, обсяги яких продовжують збільшуватися.

АКТУАЛЬНЕ РОЗ’ЯСНЕННЯ

Як правильно укласти договір на передачу будівельних відходів: важливі аспекти
Якщо на підприємстві утворились будівельні відходи, які не мають подальшого використання за місцем їх утворення чи виявлення, необхідно вжити заходів для їх передачі на утилізацію або видалення. Ключові аспекти укладення договору з підрядною організацією на передачу будівельних та небезпечних відходів, а також ведення обліку відходів наведено у статті.

ПРАКТИКУМ ЕКОЛОГА

Є проблема? — Маємо рішення Топ-10 запитань-відповідей. Серед питань:

  • Який орган державної влади здійснює перевірку виконання Закону «Про відходи»?
  • Підприємство отримало дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря (об’єкт 3-ї групи). Що означає формулювання: постановка на облік недоцільна? Чи потрібно подавати звіт з екоподатку?
  • Де можна знайти інформацію про те, які дані потрібно вносити у Звіт 2 ТП (повітря)?
  • Чи може екоінспекція оштрафувати або нарахувати збитки за відсутність дозволу на викиди в атмосферне повітря?
  • Як правильно розробити ІТНВПВ?
  • Підприємство припинило скид забруднюючих речовин у водний об’єкт. Чи потрібно повідомляти про це податкову службу?
  • Який податок сплачує підприємство за 1 м3 води з власної свердловини на використання води в продукцію?
  • Чи має бути виведено еколога із охорони праці та підпорядковано керівництву, якщо на підприємстві працює 50 і більше осіб?
  • Яка відповідальність підприємства при недопущенні до планової перевірки екологічної інспекції? Чи має вона право подати до суду?
  • Як визначити код та найменування упаковки при заповненні форми 1-ВТ «Облік відходів та пакувальних матеріалів і тари», якщо ДК 016-97, на який є посилання в Інструкції, втратив чинність 31 грудня 2012 року?

Екошпаргалка на березень

Як провести інвентаризацію викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря? Ключові аспекти та мета проведення
У лютневому випуску видання роз’яснюємо вимоги законодавства щодо проведення та інвентаризації викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Надаємо інформацію стосовно складових інвентаризації викидів забруднюючих речовин та практичні рекомендації щодо подання звіту про інвентаризацію викидів забруднюючих речовин.

НАЦІОНАЛЬНИЙ ДОСВІД

Як екомодернізація може сприяти оптимізації бізнесу та заощадити власні кошти? Про якісні екорішення від українського виробника ПрАТ «Укрграфіт»
Питання мінімізації шкідливого впливу на навколишнє середовище завжди були для підприємства одними з першочергових. Підтвердженням цього є наявність у ПрАТ «Укрграфіт» протягом більше 15 років сертифіката відповідності системи менеджменту вимогам стандарту ISO 14001, який щорічно підтверджується, і виконання всіх зобов’язань по досягненню нормативів викидів, передбачених чинним законодавством України.

СВІТОВИЙ ДОСВІД

Як досягти максимального ефекту для бізнесу та держави: податкові експерименти з широким залученням стейкхолдерів
Багато країн ЄС сьогодні розглядають зміни у своїй політиці щодо екологічного оподаткування. Тема є досить актуальною і для України, адже сучасна система екологічних зборів та ефективність їх використання викликає занепокоєння як у громадськості, так і в представників бізнесу. Чимало установ, включаючи Організацію економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та Європейську комісію, останніми роками закликали уряди перекласти податкове навантаження з надлишкового оподаткування праці на забруднювачів.

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!