Платформа рішень
для менеджерів природоохоронної
діяльності

Новини

Повернутися до переліку новин

Неможливо визначити клас небезпеки відходів: що робити?

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України щодо визначення класів небезпеки відходів надало таке роз’яснення:

«На сьогодні на державному рівні не затверджено перелік (класифікатор) відходів із встановленими класами небезпеки, але в окремих регіонах використовуються такі локальні переліки в межах функціонування регіональних систем управління відходами.

Відповідно до пункту «в» статті 17 Закону України «Про відходи» суб'єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов'язані визначати склад і властивості відходів, що утворюються, а також за погодженням зі спеціально уповноваженими органами виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища ступінь їх небезпечності для навколишнього природного середовища та здоров'я людини.

Клас небезпеки відходів визначається відповідно до ДСанПіН 2.2.7.029-99 «Гігієнічні вимоги поводження з промисловими відходами та визначення їх класу небезпеки для здоров'я населення» (розділ 5), затверджується органами МОЗ за погодженням з територіальними органами Мінприроди.

Інформація щодо класів небезпеки окремих видів відходів міститься у виданих дозвільних документах у сфері поводження з відходами, зокрема дозволах на розміщення відходів та лімітах на утворення та розміщення відходів

Розібратися із цим питанням та іншими неврегульованими законодавством аспектами поводження із небезпечними відходами допоможуть експерти ПАЕУ!

Запрошуємо на тренінг від експертів Професійної асоціації екологів України

19 червня 2020

«Професійна підготовка спеціалістів щодо поводження з  небезпечними відходами»

То як насправді визначати клас небезпеки відходів?

Відповідь на це запитання надав віцепрезидент Валентин Щербина, автор одноденного курсу підвищення кваліфікації «УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ НА ПІДПРИЄМСТВІ»

1. Для видів відходів, на які було,  до скасування ДСанПіН 2.2.7.029-99, (18.02.2016 року) вже встановлено клас небезпеки при отриманні лімітів на утворення відходів, за постановою КМУ №1218.

Зазначений в обґрунтовуючих матеріалах для отримання лімітів та Висновку санітарно-епідеміологічної експертизи клас небезпеки відходів – чинний для усіх обсягів відходів цього виду.

2. Для новоутворених видів відходів (утворених після 18.02.2016 року):

Визначаємо клас небезпеки самостійно (за аналогією), орієнтуючись на склад відходів (Перелік  хімічних  речовин  першого  класу  небезпеки  наведений  у  ДК  005-96 (додаток  2.2.1) та подаємо його у Декларації про відходи в електронному вигляді до Мінприроди https://e-eco.gov.ua/ - Електронні адміністративні послуги на розгляд та затвердження.

Після затвердження і присвоєння номера – користуємось.

СЕС на загал його визначала з такою ж «точністю» — експериментальним шляхом (на дослідних тваринах), розрахунковим  методом  за  медіанною  смертельною  (летальною)  дозою токсичної речовини (LD50) або за гранично допустимою концентрацією (ГДК) екзогенних  хімічних  речовин.

3. Звертаємось до Інституту громадського здоров'я ім. О.М. Марзєєва НАМН України.


З питань підвищення кваліфікації та вступу до ПАЕУ:

Інна Сінєнко, 073-305-8016, event@ecolog-ua.com

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!