Новини

Повернутися до переліку новин

Проєкт «Люди в професії»

В рамках проєкту «Люди в професії» ми не могли не поцікавитися професійним шляхом керівника проєктів з екотрансформації, СЕО Ecobusiness Group, шеф-редактора журналу «ECOBUSINESS Group», президента Професійної асоціації екологів України

Людмила Циганок, Президент Професійної асоціації екологів України, шеф-редактор «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Моя професія сама мене обрала! Бо кожен просто повинен знайти себе там, де зможе добре робити свою справу!

Мій шлях у професію — був точно вибором, хоч і не одразу свідомим!

На початку нового тисячоліття, на зламі епох, коли я обирала альма-матер — еколог був не просто не престижною, а й дуже мало кому зрозумілою професією! Тому, звісно, обираючи шлях, як і всі тогочасні підлітки, я радше мріяла про кар’єру журналіста, юриста чи на «крайній випадок» економіста.

Однак родина вчителів, лікарів і академіків весь час надихала дивитися в бік шляхетних і вічних професій! З дитинства пощастило мати дивовижний взірець любові до природи і планети від своїх рідних дяді та тьоті! 

Руденко Валерій Петрович (доктор географічних наук, професор, заслужений працівник освіти України, академік Української екологічної академії наук) та Руденко Світлана Степанівна (професор кафедри ботаніки та екології, доктор біологічних наук, професор) — люди, яким сьогодні хочеться невтомно дякувати за свій шлях!


Довідково:
2004 рік — червоний диплом магістра менеджменту природоохоронної діяльності географічного факультету Чернівецького Національного університету ім. Ю. Федьковича. (2002 рік — срібний призер всеукраїнської студентської олімпіади з економіки природокористування у м. Суми).
2004-2012 рр. — робота у сфері комунікацій та видавничої справи.
2012 рік — запуск першого практичного журналу з екологізації сфер господарювання «Екологія підприємства».
2017 рік — шеф-редактор журналу, автор ребрендингу — «ECOBUSINESS. Екологія підприємства».
2018 рік — засновник проєкту «ЕКОтрансформація».
2018 рік — СЕО Ecobusiness Group.
2019 рік — Президент Професійної асоціації екологів України.


Фінал студентського життя мене привів у сферу комунікацій та видавничої справи! Особливість набуття першого досвіду в видавництвах професійної періодики полягала в тому, що це був невпинний діалог з людьми, які щодня потребували не просто допомоги чи консультацій, а й генерували зміни! 

Головна мета у всіх справах — бути корисною! І перший професійний досвід дозволив відчути драйв і радість від допомоги іншим! 

Що я відзначила у спілкуванні з практиками різних сфер з власного досвіду? 

  1. Є ті, хто лише шукає причини, щоб нічого не змінювалося. А є ті, хто не просто жадає змін, а й розуміє, як їх досягти, постійно вчиться сам і розвиває інших! 
  2. Іноді люди просто не вміють почути один одного, їм треба створити умови для ефективного діалогу!
  3. В кожній професії є оптимісти, а є реалісти! Прагнучи реальних змін до кращого, завжди варто зважати на реальні можливості.

Саме з мрії стати каталізатором якісних змін довкола і розпочався мій справжній шлях у професію! 

«Мої сини повинні пити чисту воду, дихати свіжим повітрям і радіти неземним пейзажам!» — з такою думкою прокинулася я у березні 2017 року… І одного бажання точно було замало! 

Шукати винних в екологічній катастрофі, що насувається? — А що це дасть? Як це змінить ситуацію?

Тому з квітня 2017 року я з командою однодумців почала «примагнічувати» тих, хто не словом, а ділом змінює систему координат у взаємодії підприємств-держави-громад і науки для реальної екотрансформації нашої держави! 

Так, мені завжди щастило на людей ДІЇ! Всі решта просто «розчинялися» в просторі самі.        
Журнал зі щоденною гарячою лінією став першим інструментом (містком) для всебічного розуміння багатогранності причин проблем! Бо долати варто саме причини, а не наслідки!

Переконана, якщо створена дієва система стимулів, то карати доведеться вкрай рідко. Тому виникла ідея — реалізувати проєкт-відзнаку про тих, хто не шукає виправдання, а знаходить можливості для мінімізації негативного впливу на довкілля! Хто модернізує виробництва чи реалізує проєкти, що екологізують регіони.

«ЕКОтрансформація» — проєкт про тих, хто драйвить зміни! Вже цьогоріч вчетверте популяризуватиме кращі досягнення на зеленому шляху.

Далі ставало ще очевидніше — екотрансформація потребує якісної комунікації, об’єднання зусиль багатопрофільних експертів і практиків, чітке формулювання спільних цінностей! 

Тому в липні 2019 року ми з колегами-однодумцями створили професійну спілку, що поєднала екологів та юристів, технологів та інженерів, власників бізнесу та держслужбовців, які багато років своєї проф. діяльності присвятили сталому розвитку!

Професійна асоціація екологів України, яку я маю честь очолювати понад 2 роки, — неурядова, неполітична, незалежна структура, яка не фінансується жодними політичними силами чи ФПГ, до сьогодні фінансується виключно внесками засновників та її членів!

Бути об’єктивними, незалежними і корисними — це фундамент нашої діяльності! І незалежно від того, хто при владі вчора чи завтра, це наша особиста позиція і соціальна відповідальність — продовжувати розвивати професійність і підходи, що базуються на принципах сталого розвитку, організовувати форуми, курси, конференції, круглі столи. 

Переконана, кожен з нас просто повинен добре робити свою справу. Час і досвід, які є у нас, мають допомогти побудувати цей екологічний шлях у майбутнє тим, хто цього потребує і тим, кому сьогодні потрібні наш приклад і можливості.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!