Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей
Читайте в журналі

Чи потрібно підприємству відходи навантажувального і автомобільного транспорту включати в інвентаризацію відходів, на які після отримувати декларацію відходів?

На підприємстві є автомобільний і навантажувальний транспорт, який обслуговує у себе на території сервісна організація згідно з договором, усі замінені частини — акумуляторні батареї, фільтра, мастило, шини тощо — при заміні залишаються у сервісній організації. Чи потрібно підприємству відходи навантажувального і автомобільного транспорту включати в інвентаризацію відходів, на які після отримувати декларацію відходів?

Відповідь: Існує поширена практика  коли сервісна організація, здійснивши обслуговування автомобіля, залишає у себе небезпечні відходи, такі як відпрацьовані акумулятори, мастила тощо. Звичайно, це зручно, але порушено законодавство. Адже сервісні центр, зазвичай не є спеціалізованою організацією з відповідною ліцензією на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами. Інвентаризація проводиться з метою виявлення, обліку відходів. У зазначеному випадку інвентаризацію проводити потрібно, як і відображати рух вказаних відходів (передачу) сервісній організації за умови наявності в неї ліцензії на здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами.

Цей матеріал опубліковано частково. Повний текст — у № 11 журналу «Екологія підприємства» за 2017 рік.

У № 11 журналу «Екологія підприємства» за 2017 рік ми продовжили публікувати унікальний практикум «Поводження з небезпечними відходами в Україні: 50 головних запитань», початок якого у № 10 за 2017.

Іван Паламарчук, заслужений природоохоронець України, експерт журналу «Екологія підприємства» відповів на гаряче запитання, поставлене виданням «Екологія підприємства».

Відповіді експертів на інші запитання щодо поводження з відходами — у № 10, № 11 та № 12 видання «Екологія підприємства» у матеріалі «Управління відходами — 2017: 50 головних запитань. Міжнародний досвід. Практика України».

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 11, 2017.

Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин