Статті

Повернутися до переліку cтатей
Зелена модернізація

Green business: почніть з робочого простору

Від редакції
Роман Черепко, засновник флора-студії «ФітоРум», розповів журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», як він обрав нішу для своєї компанії, які сучасні технології озеленення приміщень існують і чи складно буде доглядати за своїм міні-садом.


Компанія почала працювати наприкінці 2017 року і, до речі, була створена за принципом «займайся тим, що любиш», адже розпочиналося усе з хобі.

Шлях до започаткування улюбленої справи вів ще зі шкільних часів. Десь у п’ятому класі у шкільній бібліотеці я натрапив на книгу з гідропоніки, яку прочитав на одному диханні та захопився методом вирощування рослин без ґрунту. Але навчання та інші не менш важливі речі зайняли весь вільний час і я почав втрачати свою мету. Та уже в більш свідомому віці тема гідропоніки згадалася і мене заново вабила уся ця магія.

Elephant at sunset
Роман Черепко,
засновник флора-студії «ФітоРум»

Перші кроки

Виникало чимало питань — як рослини живуть без землі? Чим вони живляться? Які умови для них треба забезпечити? Я почав шукати інформацію на форумах та в тематичних групах в соціальних мережах. Згодом, зібравши багаж теоретичних знань, почав впроваджувати ідеї на практиці. Першою моєю спробою стали бегонії. Вони дуже добре себе почували та надзвичайно швидко зростали в системі глибоководних культур. Було ще багато інших дослідів, зокрема таких, як посадка томатів, огірків та різних трав. Загалом результат мені сподобався і надихнув на розвиток у цьому напрямку.

Згодом мою увагу привернуло вертикальне озеленення, теж на основі гідропоніки. Я бачив фітостіни на рецепції великих компаній. Почав ще більше цікавитись цією темою. Мені було важливо робити те, що приноситиме користь навколишньому середовищу, і я зрозумів, що фітостіни — це саме те, що потрібно, і те, для чого я хотів би виділяти час.

Уже після декількох виконаних робіт я дійшов висновку, що моя праця приносить людям неабияке задоволення, а це на йвища нагорода!

Сьогодні наша компанія займається озелененням приміщень, і основний напрям діяльності — це вертикальне озеленення (фітостіни).

Такий спосіб висадки рослин є трендовим в сучасних інтер’єрах квартир, промислових приміщень в зонах відпочинку, а також офісів та готельно-ресторанних комплексів. Актуальність фітостін пов’язана ще й з компактним встановленням: займаючи мінімум ефективного простору, можна висадити безліч різноманітних рослин, створюючи оригінальний оазис краси та користі.

Наша фітостіна має низку переваг:

  • красиво та ефектно виглядає, пасує до будь-якого стилю
  • зволожує та очищує повітря в приміщенні,
  • підвищує працездатність,
  • для неї необхідний мінімальний догляд порівняно з традиційним озелененням, можна залишати рослини без нагляду завдяки наявності системи автополиву,
  • займає мінімум простору. Гості та працівники компанії не зможуть залишитися байдужими до green-інтер’єру.

Окрім фітостіни, компанія практикує та популяризує сіті-фермерство, або гровінг.

Це теж відносно новий напрям садівництва, коли людина завдяки штучному освітленню та мікроклімату вирощує у власній квартирі овочі, фрукти та зелень. Цікаве і корисне заняття, наприклад, для дітей, що пізнають світ, чи для їхніх батьків, стомлених від метушні міста, а також для всіх охочих долучитися до таїнства зростання зеленого життя.

Перевагою такого захоплення можуть стати свіжі продукти до столу. Усім відомо, що зелень, наприклад, зберігає максимальну кількість корисних речовин лише кілька годин. А до прилавків часто надходить аж на другий-третій день. Вирощувати самостійно і приємніше, і ви точно знатимете, що зібраний урожай якісний.

Нові напрямки

Нещодавно ми відкрили ще один продукт для прогресивного вирощування рослин — кокосовий субстрат Prococos. На ньому можна вирощувати як гідропонним, так і біопонним методом. Використаний субстрат не забруднює навколишнє середовище, а навпаки — робить місця утилізації кращими за своєю структурою та родючішими, на відміну від мінеральної вати, яку часто використовують у тепличних господарствах.

Мета нашої компанії — допомагати людям відновлювати зв’язок з природою через догляд та споглядання за зеленими насадженнями якомога ближче біля нас — в наших домівках, офісах, в місцях, де ми купуємо улюблені речі чи куди ходимо обідати.
Ми прагнемо вивести цей зв’язок на новий рівень, зробити його якіснішим та доступнішим. Щоб у майбутньому міста ставали дедалі зеленішими.

Плани на майбутнє

У перспективі компанія планує відкрити завод з переробки відходів, адже проблема сміття в Україні наразі надто болюча й актуальна як ніколи.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №11, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!