Статті

Повернутися до переліку cтатей
Екологічний контроль

Сучасне лабораторне обладнання для контролю питних, природних, технологічних і стічних вод

Лабораторні екологічні вимірювання є невід’ємною частиною діяльності всіх підприємств, які використовують природні ресурси та можуть негативно впливати на стан довкілля.

Створення власних екологічних лабораторій для підприємств різних галузей промисловості для контролю за питними, природними, технологічними і стічними водами стає для підприємств нагальною потребою.

Основні вимоги до такого лабораторного обладнання — це простота експлуатації, надійність, короткотривалість процесу аналізу та достовірність отриманих результатів.

ДОВІДКА!
Компанія НАСН (США, Німеччина) є одним зі світових лідерів в галузі виробництва приладів для контролю водного сере довища. Завдяки великому асортименту продукції користувачі мають змогу придбати повний спектр обладнання для аналізу води від одного постачальника. Зазначені далі прилади — це результат багаторічної роботи компанії НАСН зі створення надійного професійного аналітичного обладнання, засно ваного на знанні сучасних методів аналізу і реальних потреб користувачів.

Одним з основних приладів для лабораторного контролю хімічного складу води може стати спектрофотометр серії DR.

Спектрофотометри компанії НАСН (моделі DR 1900, DR 3900, DR 6000) сертифіковані в Україні на відповідність «Технічному регламенту законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки», затвердженому постановою КМУ від 13 січня 2016 року № 94. Спектрофотометри DR можуть використовуватись у складі атестованих лабораторій для проведення вимірювань у сфері державного контролю та нагляду.

10 АТЕСТОВАНИХ МЕТОДИК ВИКОНАННЯ ВИМІРЮВАНЬ ДЛЯ ТЕСТІВ НАСН

Для спектрофотометрів НАСН в Україні було атестовано десять методик виконання вимірювань (МВВ) з використанням готових фірмових тест-наборів НАСН (як пакетованих тестів для багаторазових скляних кювет, так і кюветних тест-наборів LCK) на такі показники: залізо, фосфати, сульфати, нітрати, нітрити, азот амонійний, ХСК, алюміній, марганець, мідь. Наявність у компанії свідоцтва про атестацію методик дає змогу користувачеві офіційно застосовувати результати вимірювань з використанням готових тест-наборів НАСН.

Лабораторний спектрофотометр DR3900

Спектрофотометр оснащено:

 • графічним сенсорним дисплеєм; русифікованим меню;
 • універсальним кюветним відділенням для різних типів кювет;
 • USB-роз'ємами для підключення до комп'ютера;
 • простим, інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом;
 • простотою передавання даних через інтерфейс USB;
 • можливістю програмування методик користувача;
 • виміром поглинання, пропускання, концентрації для лінійних і нелінійних калібрувальних кривих.

Прилад містить більше 200 запрограмованих методів HACH для аналізу стічних вод, питної води, води котла або технологічної води.

Професійний лабораторний UV-VIS спектрофотометр DR 6000

Спектрофотометр УФ і видимого діапазону (190–1100 нм) облад наний модернізованою панеллю меню з інтуїтивно зрозумілою навігацією на 7-дюймовому кольо ровому сенсорному екрані.

Пакети прикладних програм відкривають нові можливості застосування і дозволяють прово дити аналіз питної або стічної води.

Портативний спектрофотометр DR 1900

Спектрофотометр поєднує в собі:

 • широкий спектр параметрів з точністю спектральних вимірювань;
 • універсальність пристрою для вимірювань у польових умовах;
 • міцність та надійність приладу завдяки протиковзній поверхні корпусу та міцного пластику;
 • зручність натискання шляхом розроблення великих та міцних клавіш на пристрої.

Живлення приладу здійснюється від батареї, він сумісний з кюветами усіх популярних розмірів. Діапазон довжин хвиль: 340–800 нм.

Фотометричні вимірювання на спектрофотометрі за допомогою реагентних тест-наборів НАСН

Компанія HACH пропонує широкий спектр готових пакетованих реагентів для повного переліку завдань з аналізу питної, природної, промислової та стічної води. Використання готових реагентів і запрограмованих в спектрофотометрі методик аналізу води підвищує швидкість і зручність вимірювань.

Реагенти повністю готові до використання

Завдяки готовим реагентам ви економите час — не потрібні зважування, приготування розчинів, їх відмірювання і перенесення. У більшості випадків необхідно додати вміст пакетика в скляну багаторазову кювету зі зразком води. Також компанія пропонує низку готових тест-наборів типу LCK (скляні кювети з готовим реагентом), завдяки яким значно спрощується процес проведення аналізів. Ви отримаєте кращу точність вимірювань та водночас зекономите свій час.

Переваги кюветних тестів LCK:

 • Максимальна безпека для користувачів завдяки системі закритих кюветів і невеликій кількості реагентів.
 • Простота використання: кювети вже містять необхідну кількість реагентів, користувачеві потрібно лише додати зразок. Штрих-код на кожному кюветі автоматично розпізнається спектрофотометром.
 • Універсальність: 50 параметрів і понад 100 діапазонів вимірювань для всіх видів аналізів води — від сильно забруднених промислових стічних вод до аналізу на мікроелементи в питній воді.

Мобільна лабораторія DREL 1900 для аналізу води

На сьогодні в компаніях виникла необхідність у проведенні аналізів в будь-якому місці та за будь-яких умов.

Зважаючи на потреби ринку, компанія НАСН створила мобільну лабораторію DREL 1900 для аналізу води на основі портативного спектрофотометра DR 1900.

У комплект приладу входять:

 • два кейси з кріпленнями,
 • набір готових до аналізу реагентів для отримання необхідних показників,
 • набір приладів та аксесуарів для проведення вимірювань.

У переносній лабораторії DREL 1900 міститься все необхідне обладнання для виконання вимірювань з високим рівнем точності. Вбудована робоча поверхня дозволяє легко і безпечно виконати аналіз у будь-якому місці.

Простий і зручний аналіз завдяки готовим до використання реагентам. Комплексна лабораторія може бути опціонально доповнена іншими приладами (турбидиметр, рН-метр, оксиметр, кондуктометр) або реагентами для отримання інших показників.

Визначення хімічного споживання кисню (ХСК)

Такі сумарні параметри, як ХСК, ЗОВ та БСК5, надають інформацію про загальний стан водного об’єкта. Класичні методи визначення ХСК з розкладанням шляхом кип’ятіння зразка в кислоті потребують забагато часу, витратних матеріалів, спеціальних умов та навичок.

Сучасною альтернативою цим методам може стати аналіз ХСК за допомогою готових кюветним тестів HACH. З точки зору екології, кюветний тест на ХСК однозначно перевершує класичний метод: в ньому використовуються на 90 % менше небезпечних для навколишнього середовища хімікатів.

Переваги рішень НАСН для визначення ХСК

Кожен тест-набір для визначення ХСК включає попередньо відміряні та готові до використання реагенти. Вони розфасовані в термостійкі пробірки з гвинтовою кришкою. Для більшої точності вимірювань пропонуються тест-набори для декількох піддіапазонів ХСК. Компактний ХСК-реактор LT 200 (програмуючий сухоповітряний термостат) може використовуватися як для стандартних, так і для спеціальних програм розкладання зразків. Термостат LT 200 є ідеальним доповненням спектрофотометра DR для проведення вимірювання ХСК та отримання точного результату.

Швидкість підготовки і розкладання зразка

Під час аналізу біхроматним методом 25 зразків готуються за декілька хвилин, а розкладання відбувається протягом 2 годин максимально (зазвичай не більше 30 хвилин). Ви можете визначити ХСК просто, швидко, достовірно та прийняти виважене рішення щодо конт ролю за процесом.

Герметичні реагентні пробірки запобігають втратам органіки, забезпечують повне розкладання зразка і унеможливлюють необхідність застосування скляних холодильників.За рахунок малих обсягів реагентів, не тільки зменшується контакт з небезпечними реа гентами, а й мінімізуються їх витрати.

Аналіз БСК за допомогою оксиметрів HQ30D та оптичного люмінесцентного датчика LBOD

Точне вимірювання значень розчиненого кисню в БСК-склянках відіграє неабияку роль в ході аналізу на біохімічне споживання кисню (БСК).

У новому цифровому оптичному датчику LBOD використовується запатентована HACH технологія люмінесцентного вимірювання концентрації розчиненого кисню.

Цифровий датчик LBOD із вмонтованим змішувачем — це високотехнологічне рішення, розроблене спеціально для вимірювання БСК. Датчик практично не допускає дрейфу показників.

Для нового датчика LBOD не потрібні змінні мембрани і електроліт, на відміну від традиційних датчиків кисню типу Кларка.

Завдяки цьому зменшується час на обслуговування, скорочуються витрати і забезпечується висока точність результатів вимірювань.

Вимірювання каламутності води за допомогою лабораторних турбидиметрів серії TL23 і портативних турбидиметрів серії 2100Q

Надійна система лабораторних вимірювань різних рівнів каламутності води з діапазоном від 0 до 10.000 NTU у простому виконанні.

Нова серія лабораторних мутномірів TL23 поєднує в собі перевірену технологію і поліпшені характеристики, які спрощують виконання найбільш складних робіт під час перевірки стічних вод та інших водних середовищ в лабораторії.

Великий повнокольоровий дисплей із сенсорним екраном і зручний інтерфейс в серії TL23 дозволяють прискорити процеси установки, калібрування і вимірювань.

А зручний інтерфейс і покрокові інструкції не залишать сумнівів щодо правильності отриманих результатів.

Професійний прилад для надійних вимірювань

Турбидиметри серії TL23 забезпечують отримання стабільних показань і виконання точного аналізу. Це стало можливим завдяки детектуванню показань каламутності саме після того, як прилад зафіксовує стабільність проби. Дана опція унеможливлює вплив суб’єктивних факторів і необхідність в додаткових вимірах. Мікропроцесорний контролер, вбудований принтер, бездоганна відтворюваність і точність вимірювань у всьому діапазоні роблять мутноміри HACH одними з кращих на ринку.

Легке калібрування і перевірка

Портативні мутноміри 2100Q (діапазон 0-1000 NTU) надають упевненості щодо достовірності кожного вашого вимірювання, а екранні підказки при виконанні калібрування економлять час і гарантують точність показань.

Завдяки зручному інтерфейсу немає необхідності в складних інструкціях для виконання звичайного калібрування. Одноточкове калібрування Rapid-Cal пропонує просте рішення для вимірювання в низькому діапазоні.

Прецизійна оптика для польових умов
Дводетекторна оптична система компенсує забарвлення зразка, коливання світіння та світлорозсіювання. Такі опції дозволяють досягти лабораторної якості вимірювань для широкого спектру зразків навіть за складних умов.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»  № 9, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

Розсилка новин

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!