Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей
Читайте в журналі

Як реалізувати проекти енергетичного використання біомаси: «зелені» рішення для бізнесу. Регулювання екологічним законодавством

Україна ратифікувала протокол про приєднання до Енергетичного Співтовариства і стала офіційним його членом у грудні 2010 року. Це означає, що Україна повинна рухатися разом з ЄС в бік покращення стану довкілля, впроваджуючи, зокрема, комбіноване виробництво тепла та електроенергії на теплогенеруючих підприємствах, які як паливо використовують в тому числі біомасу. Метою такого руху є перероблення або знешкодження відходів, уникнення або мінімізація утворення забруднюючих викидів від енергетичного обладнання в атмосферу, повітря та ґрунт, для того щоб досягти високого рівня захисту навколишнього природного середовища та здоров’я людей.

З огляду на це, на всіх стадіях реалізації проектів енергетичного використання біомаси слід дотримуватися встановлених вимог і нормативів у сфері забруднення атмосферного повітря, ґрунтів та водойм, а також намагатися обирати такі технічні рішення та установки, які зможуть забезпечувати можливе посилення екологічних вимог у майбутньому.

Як реалізувати проекти енергетичного використання біомаси?

1. Плануємо та підготовлюємо проект енергетичного використання біомаси.

Основні вимоги стосуються

вибору біопалива

хімічного складу

вологості

повинні відповідати технологічним вимогам енергетичного обладнання

Рекомендуємо: застосовуйте установки та технологічні рішення, які відповідають європейським екологічним вимогам, з метою дотримання кращих світових практик та в майбутньому забезпечуйте їхнє виконання.

2. Проектуємо об’єкт енергетичного використання біомаси

Для цього:

Правильно визначте об’єми викидів забруднюючих речовин

Встановіть розміри санітарно-захисних зон (СЗЗ)

Встановіть об’єми утворення відходів

Промислові об’єкти, які є джерелами забруднення навколишнього середовища, повинні відокремлюватися від житлової забудови санітарно-захисними зонами. Зокрема, забезпечення мінімальної СЗЗ залежить від видів виробництва, класу небезпеки та санітарної класифікації підприємств, а її розмір визначено нормативними документами санітарного законодавства. СЗЗ встановлюють від джерел викидів до межі житлової забудови, ділянок громадських установ, будинків і споруд, у тому числі навчальних, лікувально-профілактичних установ, закладів соціального забезпечення, тощо, в тому числі для теплових електростанцій, промислових та опалювальних котелень — від димарів, місць зберігання і підготовки палива та джерел шуму.

Зверніть увагу!
Об’єкти потужністю понад 200 кВт, що пов’язані з виробництвом теплової та електричної енергії з використанням органічного палива, відносяться до об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Для таких об’єктів обов’язковою вимогою є розробка проекту з оцінки впливу на навколишнє середовище (ОВНС). Повномасштабна ОВНС передбачена лише для об’єктів, що становлять підвищену екологічну небезпеку. Щодо інших інвестиційних проектів, їх підготовка вимагає обмеженої ОВНС в обсягах, що необхідні для потреб погодження та експертизи.

Зверніть увагу! Матеріал публікується частково. Повна версія – журнал «Екологія підприємства», №2, 2018

У статті: поетапні рекомендації, як реалізувати проект енергетичного використання біомаси, роз’яснення щодо визначення валових викидів забруднюючих речовин, роз’яснення щодо законодавчого врегулювання

Джерело: журнал «Екологія підприємства»

Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин