Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей
Читайте в журналі

Яким документом можна обґрунтувати необов’язковість сертифікації за системою ISO 14001?

Яким документом можна обґрунтувати необов’язковість сертифікації за системою ISO 14001? Де конкретно написано, що державний стандарт ДСТУ ISO 14001 — справа добровільна?

Відповідь: Необов’язковість сертифікації вказана у самому стандарті. Зокрема, прописана можливість застосування, а не обов’язковість.

«Цей стандарт можуть застосовувати всі організації, які мають на меті розробити і виконувати екологічну політику та завдання, ураховуючи правові й інші вимоги».

Натомість Державна екологічна інспекція під час своїх перевірок ніколи не вимагала сертифікацію за ISO 14001. І в уніфікованому акті перевірок, який діяв нещодавно, цього питання не було. Також обов’язковість сертифікації не зазначається в екологічному законодавстві України.

Проте, з власного досвіду, хочу зазначити, що впровадження ISO 14001 на підприємстві надає багато переваг:

  • поліпшення репутації організації в очах громадськості, контрагентів, партнерів (особливо закордонних);
  • вдосконалення управління витратами;
  • зменшення кількості інцидентів, що призводять до правової відповідальності;
  • заощадження сировини, матеріалів та енергії.

Також стандарт дає можливість реально зменшити негативний вплив на довкілля. Для прикладу, оцінка екологічних аспектів (ми користуємось методом FMEA) допомагає правильно визначити всі екологічні ризики та призначити відповідні коригувальні дії чи корекцію.

Цей матеріал опубліковано частково. Повний текст — у № 11 журналу «Екологія підприємства» за 2017 рік.

У № 11 журналу «Екологія підприємства» за 2017 рік ми продовжили публікувати унікальний практикум «Поводження з небезпечними відходами в Україні: 50 головних запитань», початок якого у № 10 за 2017.

Олександр Ванюрський, інженер з охорони праціПрАТ СП «Теріхем-Луцьк»відповів на гаряче запитання, поставлене виданням «Екологія підприємства».

Відповіді експертів на інші запитання щодо поводження з відходами — у № 10, № 11 та № 12 видання «Екологія підприємства» у матеріалі «Управління відходами — 2017: 50 головних запитань. Міжнародний досвід. Практика України».

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 11, 2017.

Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу

Розсилка новин