Статті

Повернутися до переліку cтатей
ЕКОтрансформація

Броварський алюмінієвий завод (BRAZ): про замкнений цикл виробництва без відходів

Від редакції
У фіналі проекту «ЕКОтрансформація–2018» до числа переможців долучилося підприємство Броварський алюмінієвий завод (торгова марка — BRAZ)» — єдине підприємство в Україні, яке має блок очисних споруд з окремим шламонакопичувачем, побудованим відповідно до норм Європейського Союзу

Про підприємство
Броварський алюмінієвий завод — сучасне українське інноваційне підприємство замкненого циклу із виготовлення виробів з алюмінію, яке входить до складу компаній ALUMETA Group. Завдяки постійному розвиткові, використанню сучасного високотехнологічного обладнання та інноваційних рішень сьогодні це відома, потужна компанія, яка постачає свою продукцію
у більш як 30 країн світу.

BRAZ виробляє величезний асортимент продукції з алюмінію:

  • електротехнічні профілі;
  • профілі для декоративних робіт;
  • профілі для світлопрозорих конструкцій;
  • профілі для натяжної стелі;
  • спеціалізовані профілі;
  • меблеві труби та багато ін.

Завод із виготовлення алюмінієвого профілю було засновано 1979 року.

Плани стати єдиним в Україні підприємством, яке б експортувало продукцію до країн Балтії, Європи та СНД, на жаль, не здійснилися. У 1990–2000 роках завод опинився в глибокій кризі. Підприємство, яким у ХХI столітті управляли за старими, радянськими методами, абсолютно не відповідало вимогам часу, а його матеріальну базу не оновлювали десятиліттями.

Тому продукція заводу була нерентабельною; про нові ринки не могло бути й мови. Розруха у виробничих цехах, величезні борги із зарплат працівникам, і, урешті-решт, банкрутство підприємства, стали головними ознаками того періоду. По суті, завод повільно помирав, а для виходу з кризи потрібні були сучасні, ефективні рішення, що відповідали б викликам часу.

Принципово новий етап у розвитку підприємства почався у травні 2011 року. Завод стає частиною групи компаній ALUMETA, на базі якого й створили ТОВ «Броварський алюмінієвий завод».

Зміни торкнулися не тільки назви. Були зроблені кардинальні антикризові кроки до осучаснення підприємства, яке б виробляло продукцію за світовими стандартами. Для досягнення цієї мети до роботи на заводі залучили виключно професіоналів у своїй галузі.
Склад топ-менеджменту дібрали з європейських фахівців, які, як ніхто, знають специфіку й стандарти західного ринку.

Інвестиції в нове обладнання дали змогу досягти ідеальної якості продукції, яку визнали всі європейські країни. Після модернізації виробництва групою компаній ALUMETA, завдяки успішному менеджменту, асортимент продукції постійно збільшується й становить уже понад
12 тис. найменувань алюмінієвого профілю різної конфігурації.

Зараз завод працює цілодобово й успішно експортує свою продукцію не тільки до Європи, а й до країн Близького Сходу.

Перевагами підприємства є постійний розвиток і впровадження новітніх технологій, наявність висококваліфікованих фахівців із міжнародним досвідом та використання сучасного обладнання.

Щорічно BRAZ виробляє понад 4 тис. т конструкційних елементів для альтернативних джерел енергії — сонячних батарей. Оскільки майбутнє саме за «зеленими» технологіями, такі проекти працівники заводу втілюють у життя із неабияким задоволенням. Підприємство неодноразово ставало переможцем тендерів на участь у масштабних міжнародних проектах
у цій галузі.

Алюмінієва продукція проходить постійний контроль і відповідає всім українським та міжнародним стандартам якості й безпеки. Вона є сертифікованою ISO — ISO 9001: 2009, ISO 9001: 2008, ISO 9001: 2015 (діє до 2019 року), РЄ — Регламент 305/2011/EU, DIN) і відповідає усім вимогам REACH RoHs.

Щорічно на Броварському алюмінієвому заводі виробляють 22 тис. т алюмінію, значну частину якого — методом вторинного переплавлення алюмінієвого брухту.

Переробляючи вторинний алюміній, підприємство дає цьому цінному ресурсу нове життя, хоча така практика на інших українських алюмінієвих підприємствах повністю відсутня.

Надалі, після переплавки алюмінію, виділяється шлак, технологію перероблення якого було впроваджено на виробництві для збереження не тільки довкілля, а й для економії матеріалу.

За допомогою роторних печей та шредера завод успішно переробляє такі відходи виробництва, як: лом, стружка, фольга, банки та ін. Чим значно здешевлює процес виробництва продукції.

Алюмінієві відходи розміщують у шламонакопичувачах, де відстоюються шлами, що надійшли.

При цьому вміст накопичувача розшаровується, і виникає можливість виділяти алюміній зі шлаків для подальшого його перероблення.

Броварський алюмінієвий завод — єдине підприємство в Україні, яке має блок очисних споруд з окремим шламонакопичувачем, побудованим відповідно до норм Європейського Союзу. Це дає змогу функціонувати йому як інноваційне підприємство.

Джерело: «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» № 1, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

 

Розсилка новин

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!