Відповідь: для вирішення вказаного питання потрібно розуміти побудову класифікатора відходів. Структурно класифікатор відходів складається з двох частин: класифікації відходів (частина 1), у т. ч. специфічних відходів, утворюваних у сировинних, видобувних та обробних галузях економіки (розділ А), а також специфічних відходів, утворюваних у сфері надання послуг (розділ Б); класифікації послуг, пов’язаних з відходами (частина 2, розділ В).
Для прикладу, схожі відходи утворюються в таких групах та мають різні коди:
Ось приклад класифікації відходів із різних груп та із різними кодами:
3530.2.4.05 |
Матеріали обтиральні, відпрацьовані від процесів хімічного фрезерування |
3640.1.1.01 |
Матеріали текстильні зіпсовані, забруднені або неідентифіковані, їх залишки, які не можуть бути використані за призначенням |
7730.3.1.06 |
Матеріали обтиральні зіпсовані, відпрацьовані чи забруднені |
Ураховуючи той факт, що в запитанні відсутня інформація про галузь економіки (види виробництва, надання послуг), якою займається підприємство, де утворюються специфічні відходи, відповісти однозначно на запитання неможливо.
Цей матеріал опубліковано частково. Повний текст — у № 11 журналу «Екологія підприємства» за 2017 рік.
У № 11 журналу «Екологія підприємства» за 2017 рік ми продовжили публікувати унікальний практикум «Поводження з небезпечними відходами в Україні: 50 головних запитань», початок якого у № 10 за 2017.
Іван Паламарчук, заслужений природоохоронець України, експерт журналу «Екологія підприємства» відповів на гаряче запитання, поставлене виданням «Екологія підприємства».
Відповіді експертів на інші запитання щодо поводження з відходами — у № 10, № 11 та № 12 видання «Екологія підприємства» у матеріалі «Управління відходами — 2017: 50 головних запитань. Міжнародний досвід. Практика України».
Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 11, 2017.
Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу