Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей
Читайте в журналі

Чи можна відносити обтиральні матеріали (паперові чи тканинні) до групи відходів за ДК 7730.3.1.06, якщо ці матеріали забруднені не маслами, а іншими речовинами?

Відповідь: для вирішення вказаного питання потрібно розуміти побудову класифікатора відходів. Структурно класифікатор відходів складається з двох частин: класифікації відходів (частина 1), у т. ч. специфічних відходів, утворюваних у сировинних, видобувних та обробних галузях економіки (розділ А), а також специфічних відходів, утворюваних у сфері надання послуг (розділ Б); класифікації послуг, пов’язаних з відходами (частина 2, розділ В).

Для прикладу, схожі відходи  утворюються в таких групах та мають різні коди:

  • до групи 35 включено відходи, що утворюються в процесі виробництва обладнання транспортного іншого;
  • до групи 36 включено відходи, що утворюються у процесі виробництва товарів промислових інших;
  • до групи 77  включено відходи, що утворюються у процесі діяльності установ, у громадському харчуванні, під час технічного обслуговування та ремонту устатковання, приладів та виробів інших, хімічного чищення та фарбування, відходи комунальні та аналогічні неспецифічні промислові інші.

Ось приклад класифікації відходів із різних груп та із різними кодами:

3530.2.4.05 

Матеріали обтиральні, відпрацьовані від процесів хімічного фрезерування 

3640.1.1.01 

Матеріали текстильні зіпсовані, забруднені або неідентифіковані, їх залишки, які не можуть бути використані за призначенням 

7730.3.1.06 

Матеріали обтиральні зіпсовані, відпрацьовані чи забруднені 

Ураховуючи той факт, що в запитанні відсутня інформація про галузь економіки (види виробництва, надання послуг),  якою займається підприємство, де утворюються специфічні відходи, відповісти однозначно на запитання неможливо.

Цей матеріал опубліковано частково. Повний текст — у № 11 журналу «Екологія підприємства» за 2017 рік.

У № 11 журналу «Екологія підприємства» за 2017 рік ми продовжили публікувати унікальний практикум «Поводження з небезпечними відходами в Україні: 50 головних запитань», початок якого у № 10 за 2017.

Іван Паламарчук, заслужений природоохоронець України, експерт журналу «Екологія підприємства» відповів на гаряче запитання, поставлене виданням «Екологія підприємства».

Відповіді експертів на інші запитання щодо поводження з відходами — у № 10, № 11 та № 12 видання «Екологія підприємства» у матеріалі «Управління відходами — 2017: 50 головних запитань. Міжнародний досвід. Практика України».

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 11, 2017.

Придбати електронний журнал «Екологія підприємства»
Придбати вигідний комплект видань
Свіжий номер журналу

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин