Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей
ЕКОтрансформація

Кліматична концепція «Екоенерго-буд»

Від редакції.
У цьому випуску ми представляємо наступного учасника проекту в номінації «ЕКОtransformation: екоінновації» — ТОВ «Екоенерго-буд», що презентує обладнання та технології для «зеленої» модернізації підприємств.

ДОВІДКА!
«Екоенерго-буд» — будівельно-інжинірингова компанія, яка займається розробкою та
впровадженням еколого-енергетичних та кліматичних технологій з очищення, перероблення
та утилізації відходів (рідких, твердих і газоподібних) підприємств АПК, комунальних та ін.

Про компанію
Ми — єдина компанія в Україні, яка здійснює власний повний цикл робіт із українською складовою на 85–95 %. Це і розроблення технології, проекту, і виготовлення обладнання (80–90 % власного виробництва), і монтаж, пуско-налаштування (висновок по робочому режиму, навчання персоналу замовника), і супровід проекту — гарантійні зобов’язання, сервісне обслуговування.

Практично ми маємо обладнання й технології для здійснення усього спектра очищення:

механічного — шнекові сепаратори, барабанні фільтри, тонкошарові
відстійники, пісколовки та ін.

фізико-хімічного — напірні
реагентні флотатори, деамонізатори, різні фільтри

біологічного — аеротенки,
фільтраційні біоплато

 

біоплато

 

метантенк, БГС

 

СБО біогаза

Ми виконуємо такі роботи:

1) Біологічне перероблення та утилізація рідких концентрованих відходів на біоенергетичних комплексах (БЕК), біогазових станціях із виробленням біогазу й тепло- та електроенергії, із 3–7-ступеневою механіко-фізико-хімічною підготовкою сировини, 1–4-ступеневим очищенням
біогазу, 2–5-ступеневим механіко-фізико-хімічним очищенням відпрацьованого субстрату; глибоким біологічним доочищенням рідкої фракції з її утилізацією по замкнутому циклу; території Бек-фільтраційних біоплато з очеретом; полив смуги зелених насаджень по периметру.
2) Термічне перероблення й утилізація твердих відходів на біоенергетичних піролізних комплексах із виробленням й очищенням піролізного газу й тепло- та електроенергії.
3) Реконструкція очисних споруд водоканалу з комплексним переробленням, утилізацією відходів (БЕК, піроліз) і глибоким фізико-хімічним доочищенням стоків.
4) Очищення повітря підприємств (корпусів свиноферм і пташників, резервуарів КНС), очищення димових і сушильних газів МСЗ сміттєспалювальних заводів з утилізацією тепла й продуктів очищення завдяки 1–4-ступеневим реагентним та сорбційним сухим і мокрим повітряним фільтрам.
5) Перероблення полігонів ПТБО, зокрема очищення фільтратів.

Про досягнення

Ми вже побудували й запустили своїми силами на власному обладнанні:

  • БГС — 3 одиниці; зараз на стадії завершення будівництва та запуску БГС у Закарпатті на 1,1–1,8 мВт;
  • піролізний комплекс із перероблення біомаси та комунального сміття з 3–5-ступеневою підготовкою сировини, 2-ступеневим піролізним реактором, 4–7-ступеневим  очищенням і розділенням піролізного газу потужністю 1 мВт на стадії ПНР на території нашого підприємства.

Про перспективи

Розроблені нами технології, обладнання, досвід будівництва та експлуатації станції очищення стоків, газів, повітря, перероблення відходів на БГС та ПК дали змогу нам реально взятися за найактуальніший напрям — комунальний сектор великих та середніх міст. Ми розробили концепт еколого-енергетичного розвитку комунального господарства не просто як блок-схему, яких безліч, а як концепт, що базується на реальних власних технологіях та обладнанні. Такий проект ми почали втілювати в Мукачево (докладніше див. статтю в попередньому номері) як пілотний проект для міста.

Концепція еколого-енергетичного розвитку комунгоспу полягає в повному еколого-енергетичному переробленні замкнутого циклу всіх відходів міста, а саме: «від міста відходи — місту енергію, продукти, будматеріали» з автономним енергозабезпеченням перероблення та очищення на станції (КОС ВК, БГС, ССЗ), а також продажу надлишкової електричної
та теплової енергії місту.

  Ця концепція допоможе вирішити екологічні проблеми:
 1) повітря — шляхом зниження викидів в атмосферу завдяки переробленню комунальних відходів (сміття, харчових, промислових, відходів із водоканалів) на екологічних БГС та ССЗ, ліквідації мулових майданчиків та викидів із них;
2) поверхневих вод. Загальновідомо, що більшість великих річок, таких як Дніпро (весь), Сіверський Донець, Західний та Південний Буг із кінця травня по жовтень є зелено-синіми від водоростей, ріст яких провокують понаднормативні скиди азоту, фосфору, органіки, та яких не можуть забрати ОС ВК, а також синтетичні миючі засоби, харчові добавки, канцерогени (пальмова олія, консерванти, антиоксиданти та ін.), антибіотики з харчових продуктів (птиця, м’ясо), ліки. З фекаліями все це над ходить до річок. Підвищення ж ступеня очищення стоків у 3–10 разів шляхом глибокого фізико-хімічного очищення на 2-ступеневих фільтрах із плаваючим зернистим та сорбційним завантаженням дасть змогу  застосувати безреагентне знезараження стоків за нашими технологіями;
3) ґрунтових вод — зниження рівня забруднення з полігонів ТПВ шляхом очищення та утилізації фільтратів полігонів;
4) ґрунтів — виведення з експлуатації та рекультивація мулових майданчиків КОС та полігонів ТПВ.

Кліматичні технології

Усі технології перероблення, утилізації біомаси з отриманням енергії (біологічної, термічної) є не повними кліматичними, адже вони вирішують тільки проблему метану, сірководню, але під час спалювання на газогенераторах або котлах отримуємо головні складові парникового ефекту — СО2 та низькопотенційне тепло, утилізацією яких в Україні майже не займаються.

Ми розробили технологію утилізації СО2 та низькопотенційного тепла з вихлопних газів газогенератора на СБО — станції біологічного очищення та утилізації відпрацьованого субстрату БЕК. Це додатковий, критий, з освітленням аеротенк-симбіотенк із мікроводоростями та криті всесезонні фільтаційні біоплато зі швидкорослою вологолюбною рослинністю, які перероблятимуть (шляхом фотосинтезу) СО2, світлоорганічну та мінеральну складову стоків у біомасу та кисень, які далі застосовуватимуть у замкнутому циклі БЕК. Біомасу — як сировину, повітря з киснем — для аеротенків, що дасть змогу економити електроенергію завдяки підвищеному вмісту кисню, а також — спорудам СБО (завдяки теплу та освітленню) працювати всесезонно, без зниження потужності та якості очищення.

Труднощі, які доводиться долати

  • Відсутність державної підтримки розробників вітчизняних новітніх технологій (немає держзамовлень, пільгових кредитів, цільових пільг) як виробникам агротехніки, а актуальність (екологічність, енергонезалежність) нашої тематики взагалі не враховують; мало віт чизняних інвесторів та виробників; зі стимулів — тільки надбавка до «зеленого» тарифу;
  • великі недоліки в законодавстві та нормативній базі значно гальмують упровадження надважливих екологічних проектів.

Плани на 2018–2020 роки

1) Еколого-енергетична реконструкція очисних споруд водоканалу та будівництво ліній термічного перероблення сміття та відходів у Мукачево у 2018-2020 роках.

2) Запуск БГС 1–1,8 мВт — першої в Україні, що працює на широкому спектрі сировини, зокрема біовідходах міста та пожнивних залишках (запуск у 2018 році).

3) Створення НТЦ із розроблення та впровадження вітчизняних екологоенергетичних та кліматичних технологій на базі комунального господарства в центральній частині України (бажано на р. Дніпро в 2018–2020 роках). Залишилось зібрати кошти на створення НТЦ та «пробити глуху стіну» в держзамовленнях. ТОВ «Екоенерго-буд» побоюється, що плани уряду побудувати до 2030 року 700 сміттєпереробних заводів спричинять низку нових екологічних проблем, адже це можуть бути вже заборонені в Європі сміттєспалювальні або б/в, морально та технічно застарілі сміттєпереробні установки.

ГОЛОВНЕ ПИТАННЯ!
Чому б державі не вкладати кошти у власне виробництво? І перший крок у цьому напрямі — створення НТЦ із пілотним науково-дослідно-промисловим комплексом.

Джерело: журнал «Екологія підприємства»  № 12, 2018 р.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

Розсилка новин

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!