Статті

Повернутися до переліку cтатей
ЕКОтрансформація

Впровадження якісних технологій очистки стічних вод — вітчизняний приклад екологічної безпеки «Миронівської птахофабрики» групи МХП

Важливим компонентом екологічної безпеки підприємства є ступінь його впливу на навколишнє середовище. Воно включає в себе як використання природних ресурсів, так і вплив на них виробничих процесів. Поступово підприємства обмежують викиди в атмосферу і гідросферу з метою поліпшення загальної екологічної обстановки, нейтралізують несанкціоновані викиди сміття, модернізують технологічні процеси та мінімізують виділення забруднюючих речовин у стоки.


ДОВІДКА!
«Миронівський хлібопродукт» (МХП) — провідний агропромисловий комплекс України, який спеціалізується на виробництві курятини і вирощуванні зернових, а також іншої аграр-ної діяльності (виробництво м’ясо-ковбасних виробів, вирощування ВРХ) та розвитком «Зеленої енергетики».


Контроль якості води


Очисні споруди комплексу з переробки курчат-бройлерів. Вони спроектовані за голландською технологією, в основі якої — біологічний метод очищення із застосуванням швидкісних біологічних реакторів.


Коментар Олександр Семенець, головний еколог МХП

«Фахівці «Миронівської птахофабрики» постійно контролюють вплив виробничої діяль-ності на водні ресурси. Ми маємо спеціальний дозвіл (ліцензію) на користування надрами (підземні води) та дозвіл на спеціальне водокористування, згідно з якими чітко дотримується ліміт за обсягом водозабору. Уся використана вода проходить ретельне очищення, після чого повертається в річку Росава».


Очисні споруди підприємства щодня очищують 5,5 тис. м3 води, яка надходить з комплексу з переробки курчат-бройлерів (Канівський р-н, Черкаська обл.). Підприємство проводить моніторинг скидів до водойми кожні 7 днів, а не 10, як того потребують законодавчі вимоги. Відбирається вода та проводиться її аналіз із трьох локацій: за 500 м до скиду води, безпосередньо у місці потрапляння до водойми та за 500 м після місця скиду. Аналіз виконується з дотриманням гранично допустимих норм для скидів води, встановлених законодавством. Таким чином, МХП додатково контролює вплив виробничих процесів на довкілля.

«Миронівська птахофабрика» є об’єктом державного нагляду, який здійснюється Державною екологічною інспекцією та Держспоживслужби. Але при цьому існує і суворий внутрішній контроль, який здійснюється штатни-ми екологами та фахівцями внутрішньої лабораторії.

 

Застосування якісної технології очистки дозволяє досягти високих по-казників, необхідних для скидання стічних вод у водні об’єкти.

Лабораторні аналізи доводять, що завдяки якісній системі очистки, яку використовує «Миронівська птахофабрика», очищена вода за деякими своїми показниками може бути чистішою за річкову.


Коментар Світлана Новіцька, начальник очисних споруд «Миронівської птахофабрики»

«Передусім варто зауважити, що за період з 2016 до 2019 року «Миронівська птахо-фабрика» інвестувала 4 млн грн на реконструкцію своїх очисних споруд. Значна частина спрямована на фінансування будівництва нового селекторного резервуара більшої ємності. Завдяки модернізації очисної споруди ми змогли значно покращити процес попереднього знешкодження забруднень у стічній воді. Усі процеси на новому спорудженні працюють в автоматичному режимі для запобігання впливу людського фактора.

Крім того, у 2018 році була проведена реконструкція ключового вузла очисних спо-руд — насосної станції. Ми повністю модернізували насосне обладнання, трубопроводи та запірно-регулюючу арматуру».


Наступні кроки

Перспективним планом розвитку очисних споруд на найближчі роки підприємством передбачається послідовна реконструкція швидкісних біо-реакторів № 1 та № 2. У цей проект буде інвестовано близько 4,5 млн грн.

«Оскільки біореактор — це «серце» очисних споруд, завдяки його оновленню ми отримаємо значне покращення якості зворотної стічної води», — додала Світлана Новіцька.

Керівництво «Миронівської птахофабрики» приділяє особливу увагу екологічному критерію у діяльності підприємства. Завдяки цьому компа-нія на сьогодні є флагманом інновацій у галузі технологій очистки стічних вод. Майже щомісяця провідні європейські та вітчизняні компанії проводять на території заводу експерименти з тестування нових технологій реагентів, які дозволять зменшити вплив виробництва на навколишнє середовище.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №9, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!