Статті

Повернутися до переліку cтатей
ЕКОтрансформація

Заради спільних цілей! Кейс із впровадження екозмін у компанії Danone Ukraine

Компанія вже оголосила свої зобов’язання щодо забезпечення здоров’я планети на глобальному рівні, в основу яких покладено:

 • підтримку стійких джерел постачання всіх компонентів продукції та оптимізацію економіки обігу упаковки;
 • захист ґрунтів через впровадження регенеративних сільськогосподарських практик, розроблених спільно з партнерами;
 • впровадження системи комплексних заходів щодо ефективного використання водних ресурсів.

Компанії дійсно можуть стати агентами змін на краще, відіграючи свою роль у боротьбі зі зміною клімату та впроваджуючи прогресивні рішення, зокрема в питаннях обмеження викидів вуглецю. До прикладу, в Danone ми прагнемо досягти нейтрального показника до 2050 року.

Своїми діями ми прагнемо досягти особистого переконання:

«Я сортую сміття не тому, що існують заборони в державі або компанії, а тому, що я хочу, щоб наша планета була здоровою» - Юлія Расцвєтаєва, менеджер з охорони навколишнього середовища Danone Ukraine.

Екологічна мотивація та створення команди еколідерів

Керівництво компанії чітко розуміє, що без взаємного розуміння ідей екологічної свідомості та донесення важливості екозмін, не буде досягнуто поставлених цілей. До прикладу, всі зусилля виробників щодо забезпечення виробництва продукції в упаковці, яка підлягає переробці, можуть зводитися нанівець споживачем, який не бажає відсортувати це сміття та донести його до спеціального контейнера для подальшої переробки. Саме тому критично важливим є формування та популяризація культури екологічної поведінки серед населення.

Звичайно, правила та законодавство справляють свій вплив щодо вирішення цього питання. Та ми переконані, що без ефективного залучення людей, їх внутрішньої мотивації — будь-які заходи матимуть відносну ефективність. Коли правильне поводження з відходами — це частина твоїх цінностей, шанси на успішне просування такої практики зростають в рази.

ПРО КОМПАНІЮ
Компанія Danone є світовим лідером у виробництві харчових продуктів для різних вікових груп населення з різними потребами. Зусилля усіх працівників компанії спрямовані на виробництво продуктів харчування, які є частиною здорового раціону споживачів. Cлідуючи переконанням, що здоров’я людини та здоров’я планети тісно та нерозривно взаємопов’язані, у своїй діяльності Danone прагне до зниження негативного впливу на навколишнє середовище.

У травні 2017 року в компанії Danone було створену команду еколідерів. Ідея створення екоруху надійшла від власне співро бітників компанії, які розділили спільно з керівництвом погляди на екологічні ініціативи компанії.

Принципи «Зеленого офісу»

Компанії досить швидко вдалось сформувати команду, до якої одразу увійшло 40 співробітників. Еколідери розпочали шлях екозмін зі створення принципів «Зеленого офісу» і запровадження їх на локаціях виробництва та в адміністративних офісах. Це принципи, що відображають свідомий екологічний підхід компанії до виконання своєї щоденної роботи.

Команда еколідерів — це екогерої з різних департаментів, від адміністраторів, юристів, фінансистів до логістів, закупівельників та маркетологів. Це мої колеги, які розуміють, що нам потрібні зміни та дії. Настав час бути, а не здаватися!

В офісі зникли індивідуальні смітники біля кожного робочого місця. Натомість в кожному відділі з’явились баки з ємностями для різних типів сміття.

Усі ці невеликі й абсолютно здійсненні кроки стають основою для практики щоденних екологічних навичок та формування екологічної свідомості всіх «данонівців» та гостей офісу.

Стосовно впровадження принципів «Зеленого офісу» команда розпочала з простих, але дуже дієвих кроків. Усі намагались створити атмосферу, яка ненав’язливо дозволить іншим співробітникам відчути та наблизитися до культури ЕКО. Водночас було створено практичні умови для того, аби людині було легше здійснити запропоновані командою кроки. Серед голов них напрямків, які визначила команда, стали: роздільний збір сміття; економне використання паперу, енергії та води; екоповедінка; сприятливий мікроклімат. Розповідаючи про роль та правила роздільного збору сміття, еколідери компанії опрацювали та створили умови для того, аби зробити це було просто.

Зовнішні екозаходи

Зі змінами екопростору офісу почали змінюватися парадигми самих співробітників. Створення «Зеленого офісу» не було кінцевою метою еколідерів, тому наступними кроками стали прагнення поширити екологічний стиль життя за межами Danone. Прості дії, на кшталт прибирання парків чи заходів у навчальних закладах, стали гарною візуалізацією екоактивної позиції компанії. Відтоді місяць волонтерства, що проходить щороку в Danone, наповнився новими екоактивностями, що дозволяють об’єднати зусилля всіх «данонівців» задля благополуччя середовища та суспільства, в якому вони працюють.

Також традиційним заходом стало проведення екопікніків, де всі працівники компанії долучаються до прибирання найбільш забруднених ділянок міських парків, скверів та пляжів.

Наприкінці мину лого року команді вдалось переконати керівництво бізнес-центру SP Hall підтримати екоідеї та створити необ хідні умови до сортування сміття із залученням інших компаній. Бізнес-центр, де розташований офіс компанії Danone, став першим у Києві, що запровадив системні зміни для забезпечення умов роздільного збору й вивезення сміття.

Нести екокультуру в маси компанії допомагає проект GoCamp іні ціатори програми освітніх активностей для школярів, що відвідують літні шкільні табори. У рамках цих літніх таборів колеги долучаються до проведення освітніх уроків, спрямованих на популяри зацію екологічної культури, а саме — вони навчають діток, як правильно поводитись з відходами.

Крім того, створивши екодружнє середовище, Danone прагнули залучити до власних активностей інші компанії, розташовані в одній будівлі.

Із чого почати екологу, коли рівень екологічної культури не є достатнім поміж нашого оточення?

Варто розпочати з пошуку прихильників екокультури та створення середовища однодумців навколо себе.

Необхідно бути наполегливими та ніколи не забувати про свою місію: «Рятуй планету на своєму рівні».

Не варто чекати на велике фінансування або ж потужну підтримку з боку керівництва та знайомих. Ви маєте багато ресурсів та знань. Крок за кроком, рік за роком, екокультура буде зростати завдяки вам.

Формувати екологічну свідомість можливо різними шляхами. Але найефективніший підхід — самому стати агентом змін. Сила екологічного лідера у впливі на своє середовище. Еколідери задають тренди в розвитку екологічної культури нашої країни. Завдяки енергії та запалу вони надихають інших та змінюють планету на краще. Візьміть на себе еколідерство та будьте агентами змін в житті тих, хто вас оточує!

Як стати свідомим еколідером?

Усім відомий факт: для того аби змінити себе — потрібно змінити своє інформаційне середовище. Ми щодня споживаємо неймовірний обсяг інформації, яка формує наше бачення, культуру, цінності. Тому доречною рекомендацією для майбутнього еколідера буде підписка на деякі сторінки в соцмережах, які зроблять особисту стрічку не лише розважальною, а й корисною.

Варто також переглянути фільм за участю відомого актора Леонардо ді Капріо «Врятувати планету».

Рекомендовані групи у соціальній мережі FB:

 • Майстерня Zero Waste Ukraine
 • Українська екологія
 • Україна без сміття
 • Зелена генерація
 • Друге життя
 • Сторінки еколідерів чи екоблогерів, з якими поділяєте екологічні цілі

Портали міжнародних організацій, що піклуються про захист довкілля:

 • www.conservation.org,
 • www.worldwildlife.org

Особисті Green lifehacks

Одного разу натрапила на статтю «11 простих звичок, що рятують планету», в якій досить просто та доступно сформовані рекомендації до еко-життя.

Особисто мені вдалося впровадити вже багато змін, серед яких:

 • використання пляшки для напоїв, що дозволяє уникати застосування пластикових та інших стаканчиків;
 • застосування екологічного режиму авто;
 • сортування сміття вдома та передавання його на переробку;
 • встановлення аераторів на кранах;
 • відключення з мережі електроприладів, які не використовуються;
 • купівля товарів у супермаркеті без зайвої упаковки (наприклад, це просто робити для капусти, бананів, лимонів та ін.);
 • екоторба замість пластикових пакетів;
 • відмова від одноразового посуду, візитівок та паперових носіїв інформації;
 • прибирання парків разом із друзями, що перетворилось вже на добру традицію вихідного дня.

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №10, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!