Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей

Збереження екології — відповідальність кожного. Як цього принципу дотримується агрохолдинг МХП

Матеріал підготував головний еколог МХП Олександр Семенець


Якісна, безпечна та екологічно чиста продукція, втілення «зеленої» енергетики і збереження навколишнього середовища — це ті універсальні цінності, на яких базується сучасний успішний бізнес. Успіх усіх агропідприємств залежить не лише від досягнення високих показників виробництва, а й від раціональності використання природних ресурсів та екологічності діяльності. Тому кожен співробітник агрохолдингу МХП зацікавлений у збереженні національних природних надбань. Ми відповідаємо не лише за свою роботу, а й за людей, які проживають у місцях розташування виробничих потужностей наших підприємств, за їхній добробут. Тому дотримання екологічної безпеки — основа сталого розвитку компанії і особиста відповідальність кожного співробітника.

Керуючись принципами прозорості та соціальної відповідальності, наша компанія, яка є провідним виробником курятини в Україні, підтверджує екологічність ведення бізнесу не лише на папері, а й на ділі: застосовує енергоощадні технології, споруджує біогазові комплекси для переробки органічних відходів виробництва та вживає заходів для збереження довкілля в населених пунктах.

За дотриманням принципів екологічної безпеки стежать не лише зовнішні контролюючі органи, а й штатні екологи чи особи, відповідальні за охорону довкілля. 25 співробітників компанії пройшли курси підвищення кваліфікації в Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління при Мінприроди й отримали сертифікати встановленого зразка. Основна зона їхньої відповідальності — зменшення витрат, пов’язаних із впливом підприємства на довкілля, а також запобігання надзвичайним екологічним ситуаціям та аваріям, які можуть виникнути з вини підприємства. Кожен виробничий процес строго регламентовано. Ми намагаємося передбачити збої в роботі і закладаємо час та ресурси на їх усунення. Аби уникнути неприємних сюрпризів, які б завдавали шкоди довкіллю, ми постійно шукаємо нові способи екологічного господарювання і відкриті до нового досвіду.

Для нас вкрай важливий не тільки рівень підготовки кожного еколога та його ефективна природоохоронна робота, а й безперервне удосконалення кожним із них процесу консолідації великої кількості даних, без аналізу яких неможливе досягнення цілей Екологічної політки та  планування екологічної діяльності на декілька років вперед. Екологічна політика встановлює екологічні принципи діяльності холдингу. Окрім того, створено єдину форму річної звітності з екологічних питань для усіх підприємств МХП. На кожному з них ведуться відповідні реєстри, а штатні сертифіковані екологи контролюють дотримання цих документів та законодавства України. Також здійснюється низка природоохоронних заходів у різних куточках України.

У холдингу розроблено єдину форму річної внутрішньої звітності з екологічних питань, яка охоплює всі підприємства МХП. Щороку компанія розширює її та деталізує інформацію для всіх зацікавлених сторін. Наразі така звітність передбачає сім блоків, що розкривають інформацію про відходи, стічні води, викиди в атмосферу, відомості про спожиті ресурси, про скарги екологічного характеру, які надійшли на адресу окремого підприємства чи холдингу в цілому, та застосовані штрафні санкції за результатами екологічних перевірок. Також в документі мають бути відображені витрати на збереження екології та призначені для цього споруди. Така внутрішня звітність дає змогу аналізувати кількісні показники екологічної діяльності підприємства та коригувати плани на майбутнє.

Окрім того, на кожному підприємстві Групи складено п’ять обов’язкових реєстрів, які щороку оновлюються. Ця інформація допомагає екологам та особам, відповідальним за охорону довкілля, здійснювати оцінку ризиків, запобігати екологічним порушенням та будувати стратегію екологічного господарювання з використанням новітніх очисних систем та переробних комплексів.   

У МХП також діють програми, розроблені для дотримання екологічної безпеки, зокрема, для управління у сфері екології на підприємствах холдингу, зниження викидів парникових газів, впроваджена системи екологічного менеджменту, а також план управління пестицидами. Окрім того, компанія долучається до суспільних ініціатив національного та місцевого рівнів.

Підприємства МХП активно впроваджують у своїй діяльності не лише інноваційні методи роботи, техніку, засоби, а й переймають передові технології для збереження довкілля та обмінюються досвідом з іншими представниками бізнесу та громадських структур. Ось чому керівництвом МХП було підтримано рішення поділитись із колегами екологами з інших підприємств та зацікавленими сторонами внутрішніми інструментами, зокрема реєстрами, які ми створили і використовуємо в своїй роботі та які на даному етапі вважаємо для себе ефективними.

Тож, протягом декількох наступних місяців МХП має наміри розповісти про:

  • внутрішню систему корпоративної звітності з питань охорони навколишнього природного середовища, яка є основою для складання звітності перед міжнародними інвесторами та щорічної нефінансової звітності;
  • реєстри природоохоронного напряму, що періодично актуалізуються та використовуються в роботі нашими екологами та особами, відповідальними за охорону навколишнього природного середовища.

Звісно, всі ці внутрішні документи створені саме під потреби  підприємств Групи МХП, але будь-хто зможе знайти там щось корисне і для себе. Я впевнений в тому, що їх можна ще доопрацьовувати, щоб необхідні аспекти та параметри враховувати та обліковувати ще ефективніше.

Ми сподіваємось на зворотний зв’язок щодо кожної публікації та на поради, які ви зможете надати через веб-сайт журналу «Екологія Підприємства». Ми відкриті до співпраці та ефективного використання набутого досвіду.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!