Отримувати новини

Статті

Повернутися до переліку cтатей
ЕКОтрансформація

«Зелене місто» як приклад «зеленої» країни

ДОВІДКА!

«Зелене місто» — це комунальне підприємство, підпорядковане Львівській міській раді, головною метою якого є створення сучасної системи поводження з відходами у Львові.

Задля досягнення мети підприємство у співпраці з міжнародними партнерами та громадським сектором комплексно втілює проекти з:

  • будівництва механіко-біологічного комплексу з перероблення ТПВ;
  • комплексної рекультивації Львівського полігону твердих побутових відходів;
  • розбудови муніципальної інфраструктури роздільного збирання ТПВ;
  • упровадження комплексної інформаційно-просвітницької кампанії.

Будівництво механіко-біологічного комплексу з перероблення ТПВ

Для зменшення обсягів залишкового сміття, яке так чи інакше підлягає утилізації шляхом захоронення, у Львові планують побудувати комплекс механіко-біологічного перероблення ТПВ.

Механічне перероблення — це процес відсортовування відходів за допомогою спеціального автоматизованого обладнання, або вручну. Цей етап потрібний для того, щоб відділити вторинну сировину від органіки та інших відходів. Органічні відходи в кінцевому підсумку потрапляють на біологічне перероблення, тобто компостуються. Механіко- біологічне перероблення дасть змогу якісно відділяти компоненти, які можна направити на вторинне перероблення, а також зменшити обсяги відходів, які потрапляють на полігони.

Комплекс відповідатиме вимогам Національної стратегії поводження з відходами до 2030 року, а також вимогам Закону України «Про відходи» від 05 березня 1998 р. № 187/98-ВР щодо заборони захоронення неперероблених побутових відходів.

Натепер розроблено ґрунтовне дослідження французькою компанією Egis щодо Стратегії поводження з твердими побутовими відходами для Львова, розробляють проектну документацію по комплексу, розпочато процес проведення міжнародного тендеру та проведено стадію перекваліфікації. Тендерну документацію подало 12 компаній з 11 країн світу: Німеччини, Польщі, Китаю, Франції, Греції, Австрії, Ізраїлю, Італії, Нідерландів, Словенії та Угорщини. Також проводиться процедура екологічної оцінки впливу на довкілля, яка на сьогодні перебуває на стадії підготовки до громадських обговорень щодо звіту з оцінки впливу на довкілля.

Надалі планується завершити розроблення проекту, пройти експертизу й отримати висновок оцінки впливу на довкілля від Міністерства екології та природних ресурсів, завершити проведення міжнародного тендеру та розпочати и будівництво комплексу.

Болючим питанням, яке асоціюються зі Львовом, є ситуація, що склалася з Грибовицьким сміттєзвалищем, тобто Львівським полігоном твердих побутових відходів. Довгостроковою метою щодо цього полігону є його рекультивація, мінімізація негативного впливу, очищення та зменшення утворення фільтрату, ізоляція тіла полігону захисним технологічним екраном, дегазація та біологічна рекультивація для забезпечення постійної стабільності.

ОСНОВНИМИ КРОКАМИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЕКТУ Є:

  • виположення схилів полігону;
  • очищення накопичених озер фільтратів;
  • облаштування захисного екрана, а також системи збирання дощових вод;
  • створення мережі газозбірних свердловин;
  • покращення візуального та ландшафтного вигляду полігону.

Розбудова міської інфраструктури роздільного збирання ТПВ
Муніципальна система поводження з відходами у Львові передбачає на початковому етапі розподілення відходів на три типи контейнерів: для вологого сміття, сухого (вторинна сировина) та скла. Надалі ця система коригуватиметься та, за можливості й потреби, розширюватиметься лінійка контейнерів для окремого відсортовування тієї чи тієї фракції відходів.

Наразі відбувається підготовка до втілення в життя проекту зі збирання та компостування харчових і зелених відходів, який планується реалізувати на початку 2019 року.
Упровадження комплексної інформаційно-просвітницької кампанії

У впровадженні інформаційно-просвітницької кампанії ми беремо за основу діяльність громадського сектору, який має змістовні та напрацьовані протягом років методики. Ми співпрацюємо з передовими екологічними об’єднаннями міста, такими як «Чисте місто», «Zero Waste Lviv», «Еко-інкубатор», «Зелена коробка», «Екобібліотека», «За ЕКОрозвиток» тощо. Нашою головною метою є забезпечення громадськості інструментами для реалізації комплексного просвітництва, адже завдяки змінам у свідомості населення ми зможемо досягти максимальних результатів.

Уже запроваджено пілотний проект із компостування харчових відходів, що дає змогу докладно дослідити питання компостування органічних відходів, які продукують заклади харчування. За результатами цього проекту у першій половині наступного року будуть розроблені методичні рекомендації. Також постійно поширюється інформація серед школярів, мешканців міста та підприємців щодо необхідності сортування та раціонального поводження з відходами, завдяки проведенню майстер-класів, лекцій, ворк, тренінгів, екологічних вистав, відкритих дискусій і презентацій.

Головною метою діяльності «Зеленого міста» є формування нової сучасної системи поводження з відходами у Львові, яка стане прикладом для інших міст України та базуватиметься на передовому європейському досвіді. У цьому нам допомагають консультанти, а також фахівці з ЄБРР та Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P).

Ми працюємо заради результату. Ми робимо місто «зеленим» задля «зеленої» країни»!

Джерело: журнал «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»  № 1, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Читайте також:

Розсилка новин

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!