Консультації

Повернутися до переліку консультацій
Практикум еколога

Чи потрібні дозволи на розміщення й утворення відходів, якщо підприємство розташоване в Луганській області?

У рубриці «ТОП-10 запитань-відповідей» журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» публікуємо відповіді експертів-екологів на запитання, що надійшли в редакцію від читачів журналу.


Запитання

Чи потрібні дозволи на розміщення й утворення відходів, якщо підприємство розташоване в Луганській області?

Відповідь

Дозвіл на утворення і розміщення відходів скасований у зв’язку зі змінами в законодавстві, що відбулися в 2014 році.

Натомість, згідно зі ст. 17 Закону України «Про відходи» від 05 березня 1998 року № 187/98-ВР (далі — Закон № 187/98-ВР), суб’єкти господарської діяльності у сфері поводження з відходами зобов’язані мати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, якщо їх діяльність призводить до утворення відходів, для яких Пзув перевищує 1000.

Зазначений дозвіл міститься у Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності, затвердженому Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності» від 19 травня 2011 року № 3392-VI.

Згідно зі ст. 4 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» від 06 вересня 2005 року № 2806-IV (далі — Закон № 2806-IV), порядок видачі документів дозвільного характеру, внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань записів про переоформлення, анулювання документів дозвільного характеру визначається Кабінетом Міністрів України.

При цьому на рівні Закону № 187/98-ВР визначено лише дозвільний орган, уповноважений видавати дозвіл на здійснення операцій у сфері поводження з відходами та строк його дії, а порядок отримання дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами не затверджений Кабінетом Міністрів України.

На сьогодні одержання суб’єктами господарювання дозволів на здійснення операцій у сфері поводження з відходами залишається проблемним. За наявною інформацією, місцеві державні адміністрації не видають суб’єктам господарювання дозволів у зв’язку з відсутністю затвердженого відповідного порядку.

Однак відсутність затвердженого порядку видачі дозволів не є підставою для відмови у видачі документів дозвільного характеру.

Відповідно до ст. 1 Закону № 2806-IV, принцип мовчазної згоди — це принцип, згідно з яким суб’єкт господарювання набуває право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання відповідного документа дозвільного характеру, за умови, якщо суб’єктом господарювання або уповноваженою ним особою подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, але у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову у його видачі не видано або не направлено.

Таким чином, суб’єкт господарювання відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання адміністративних послуг органів виконавчої влади через центри надання адміністративних послуг» від 16 травня 2014 року № 523-р може звернутись через центр надання адміністративних послуг до дозвільного органу (місцевої держадміністрації) із заявою щодо видання дозволу на здійснення операцій у сфері поводження з відходами, і у разі невидання такого дозволу здійснювати господарську діяльність за принципом мовчазної згоди.

На запитання відповіла Марина Тимошенко, експерт журналу, член редакційної ради

Передплатники журналу можуть поставити своє запитання у розділі «Запитання-відповіді»

Джерело: журнал «Екологія підприємства» № 6, 2019

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.
(If you're a human, don't change the following field)
Your first name.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!