Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи потрібно подавати окрему заяву та відомості до уповноваженого органу для кожного підрозділу підприємства, які розташовані у різних областях?

Підприємство має декілька підрозділів розташованих у різних областях та підпадає під дію Закону України «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів», згідно з п. 7.1 Додатку 1, де зазначено «Інтенсивне вирощування свиней - 2000 місць для вирощування свиней (30 кг)», а також має перевищення порогових обсягів викидів деяких речовин, згідно з Додатком 2. Чи потрібно подавати до уповноваженого органу заяву та відомості окремо по кожному підрозділу? Який граничний термін подачі заяви?

На запитання відповідає:

Тимошенко Марина Євгенівна, інженер-еколог, консультант з питань охорони навколишнього природного середовища

 

Правові та організаційні засади створення та функціонування Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів з метою забезпечення доступу громадськості до повних, узгоджених і достовірних даних про викиди та перенесення забруднювачів і відходів визначає  Закон України «Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів» від 20.09.2022 № 2614-IX).

Дія цього Закону поширюється на операторів, які здійснюють види діяльності, визначені додатком 1 Закону, із зазначенням порогового значення виробничої потужності для цього виду діяльності  на об’єкті, що належить їм на праві власності чи іншому речовому праві.

При цьому державній реєстрації у Реєстрі підлягають саме об’єкти.

Об’єкт – одна або кілька установок, на яких провадиться один або більше видів діяльності відповідно до переліку видів діяльності, визначених додатком 1 Закону, що розташовані на одному промисловому майданчику та експлуатуються одним оператором.

Промисловий майданчик – частина земної поверхні з визначеним місцем розташування (географічними координатами), на якій розташовано об’єкт.

Таким чином, оператор проводить реєстрацію об’єкта у межах одного промислового майданчика. У разі наявності у суб’єкта господарювання кількох промислових майданчиків, вони реєструються як окремі об’єкти.

Відповідно до ст. 10 ЗУ № 2614-IX, оператор, відповідно до порядку ведення Реєстру, подає заяву та загальні відомості, необхідні для державної реєстрації об’єкта в Реєстрі, та надає уповноваженому органу дані про викиди та перенесення забруднювачів і відходів щодо кожного об’єкта, експлуатацію якого він здійснює.

Порядок ведення Національного реєстру викидів та перенесення забруднювачів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 02.06.2023 № 560, який набирає чинності з 8 жовтня 2023 року.

Стаття 16 ЗУ № 2614-IX наголошує на тому, що оператор зобов’язаний подати до уповноваженого органу заяву та відомості, визначені порядком ведення Реєстру, необхідні для реєстрації об’єкта, протягом 30 календарних днів:

  • з дня прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об’єкта;
  • з дня початку провадження на об’єкті одного або декількох видів діяльності, визначених переліком видів діяльності, із дотриманням вимог законів про електронний документообіг та електронні довірчі послуги.

Щодо об’єктів, які на день набрання чинності Закону вже експлуатуються оператором, відповідно до п. 3 розділу VII Прикінцевих та перехідних положень ЗУ № 2614-IX, оператор зобов’язаний подати до уповноваженого органу документи, необхідні для реєстрації об’єкта у Реєстрі, протягом шести місяців з дня набрання чинності Закону.

 

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!