Новини

Повернутися до переліку новин

Сміттєпереробний завод у Рівному не працює через органічні та будівельні відходи

Останні три роки сміттєпереробний завод у Рівному лише сортує побутові відходи.

Як зазначає директор "Укреко-Індастрі" Микола Горбачук, підприємство не займається переробкою з декількох причин, передає Рівне Вечірнє. 

«По-перше, в Україні досі не розроблено тариф для сміттєпереробних заводів, - пояснює фахівець. - По-друге, для переробки на флафф - паливо для обертових печей цементного заводу - підходить тільки свіже сміття з допустимою вологістю 20%, а у нас було і всі 40%».

Калорійність хорошого альтернативного палива повинна бути як у сухої деревини дуба - 12 МДж/кг, пояснює Микола Горбачук. 

«З двохсот тонн непотребу, який рівняни продукують щодоби, заледве половина придатна на вторинну сировину, а решта - хіба для компосту: багато лушпайок від картоплі та іншої органіки, - пояснює фахівець. - Позаторік навіть запропонували провести експеримент: купувати сухе сміття за кордоном (поліетилен та проліпропілен) і змішувати з нашим, щоб виготовляти більш якісне паливо, однак ідея не сподобалася митникам – і у нас нічого не вийшло».

Ще однією проблемою рівненського сміття є будівельний непотріб, наголошує Микола Горбачук. «Немає нічого гіршого, ніж облицювальна плитка, уламки якої псують обладнання», - нарікає фахівець.

Наразі у поставках якісного палива зацікавлений Здолбунівський цементний завод. 

«Підприємству потрібно щонайменше 100 тонн на добу - такої потужності з нашого сміття ми дати не можемо, - констатує директор "Укреко-Індастрі". – Планували возити відходи з інших областей - говорили з львівським головою Андрієм Садовим, який готовий платити договірну ціну за переробку, якщо Рівне прийматиме по 400 тонн ТПВ у місяць(сьогодні 20 тонн), однак львівське сміття не краще за рівненське: на паливо згодиться максимум 35%, а решта гнитиме на полігоні».

За словами Миколи Горбачука, завод потребує модернізації. «Щоб працювати повноцінно і приймати на переробку сміття з інших міст потрібно збудувати ще один цех, - пояснює фахівець. - Разом з обладнанням це коштуватиме 13-14 млн євро".

Сьогодні питання утилізації сміття у Рівному стоїть дуже гостро. Міський полігон твердих побутових відходів у Бармаках заповнений на 95,8% при запроектованій потужності 5,5 млн тонн. «Кожного дня на полігоні, який експлуатується з 1959-го, вивантажують 1200-1300 кубометрів сміття - у рік це до 70 тисяч тонн, - розповідає Ростислав Кралюк, директор КАТП-1728, яке опікується рівненським звалищем. - Постійно проводимо ущільнення, пересипання грунтом, трамбування відходів, влітку періодично стаються пожежі, які ми не можемо гасити через відсутність центрального водогону(на будівництво потрібно майже 4,5 млн. гривень), і ризик виникнення яких допомогло б знизити видобування звалищного газу – що поки що тільки планується робити».

Джерело: ecotown.com.ua

Завжди актуальні матеріали в журналі
«Екологія підприємства»
Придбати видання

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Читайте також:

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!