Бліц-інтерв’ю

Повернутися до переліку бліц-інтерв’ю

Наталя Дробаха

«Екологія підприємства» запускає новий проект: «Бліц-інтерв’ю з екологом» — цикл бліц-інтерв’ю з екологами з усієї України, задля знайомства з кожним та подальшого створення дієвої професійної спільноти.

Наша наступна героїня — Наталя Борисівна Дробаха, директор із впровадження систем менеджменту Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕЛЬФА ЛАБОРАТОРІЯ».

Пригадайте день, коли Ви вирішили присвятити себе професії, пов'язаній з охороною довкілля, яким він був? Що вплинуло на рішення?
Н. Д. На сьогодні системам екологічного управління припадає більше уваги як з боку держави, керівництв, компаній, так і з боку небайдужих людей. Наша компанія не залишилася осторонь, приділяючи особливу увагу турботі про навколишнє середовище, що сприятливо впливає як на імідж компанії, так і на її економічну діяльність, підвищуючи конкурентоспроможність, оскільки організації вважають за краще встановлювати ділові контакти з компаніями з аналогічними цілями. І, щоб довести, що екологічний менеджмент у вашій бізнес-структурі на гідному рівні, нам потрібно пройти сертифікацію з міжнародного стандарту ISO 14001 «Системи екологічного управління. Вимоги та настанови щодо застосовування».
Це і спонукало мене, як відповідального за впровадження систем менеджменту та небайдужого жителя, більш глибоко вивчити екологічні напрямки менеджменту, приділяючи увагу проблемам і способам їх вирішення.

Що в роботі для Вас особисто та для команди є найважчим?
Н. Д. Як правильно, згідно з нормативною базою, не порушуючи закону, вирішувати питання з оптимізації виробничих процесів.

Яке головне досягнення на сьогодні та яка мета на найближчі рік, 5 років і 10-ліття?
Н. Д. Особливістю виробництва на одному із наших підприємств ТОВ «ЕКОПЛАНТ» є технологічний процес, який ґрунтується на циклічності процесів, що дозволяє виробляти продукцію в цьому напрямку, без викидів відходів у навколишнє середовище.
Всі відходи у нас розділені – взагалі майже усе йде  як вторсировина. Хіба що утилізуємо люмінесцентні лампи, але поступово переходимо на енергозберігаючі.
Нашою метою на майбутнє є поширити досвід циклічності технологічних процесів на інші напрямки діяльності виробництва.

Назвіть головні імена (3-5) сфери, досвідом яких, на ваш погляд, можна пишатися і варто популяризувати.
Н. Д. Компанія ПФ «Панда» у Вінниці  з виробництва солодких напоїв і артезіанської води — у них  добре поставлені процеси по відходах. Мінімізація відходів — завдяки впровадження системи «Бережливе виробництво». У них  майже всі програми націлені на те, щоб у першу чергу мінімізувати відходи. У них є хороша традиція — організовувати суботники. Всі співробітники очищують розташовану поруч лісосмугу від сміття.

Закінчіть думку «якби я була Міністром екології, то в першу чергу розпочала роботу з...»
Н. Д.  ... будівництва та розвитку переробних заводів, у нас їх дуже мало. Навести порядок з побутовими відходами на вулицях (комунальні служби).  Коли машини приїжджають до сміттєзбірників, то після них навколо залишається безлад.  Ми платимо за благоустрій чималі гроші, але сервіс не налагоджено. Сміття валяється біля контейнерів, а поруч діти бігають.

Коли я чую «екологічне підприємство», одразу уявляю...
Н. Д. У мене чомусь в уяві зеленій колір — зелень… Красивий зелений  майданчик перед підприємством.  Чіткі місця зборів відходів, приємний запах, люди чітко знають, що робити та розуміють відповідальність — ніхто просто так не викине папірець на підлогу. Також це може бути і зелений офіс.

Моїм колегам я хочу побажати...
Н. Д. Завзятості. Дотримуватися правил, які є на підприємстві. А ще — пропонувати свої ідеї, давати рекомендації, які зможуть стати у нагоді, бути активними.

Як і що потрібно зробити, щоб виховати нове, екофрендлі покоління?
Н. Д. Потрібно в першу чергу починати з себе і показувати приклад нашим дітям.  Той же  папірець викидати у призначене для цього місце. Хоча, зізнаюся, що сміттєвих баків у нашому місті мало і на це давно пора звернути увагу.

Яке підприємство у світовому масштабі Вам здається найекологічнішим і чому?
Н. Д. Мені чомусь згадується «Агросоюз» у Дніпропетровську. У них дуже чітко поставлені процеси у сфері охорони навколишнього середовища.

 

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!