Бліц-інтерв’ю

Повернутися до переліку бліц-інтерв’ю

Олена Швець

«Екологія підприємства» запускає новий проект: «Бліц-інтерв’ю з екологом» — цикл бліц-інтерв’ю з екологами з усієї України, задля знайомства з кожним та подальшого створення дієвої професійної спільноти.

Наша наступна героїня — Олена Швець, інженер з охорони навколишнього середовища PepsiCo Україна.

Пригадайте день, коли Ви вирішили присвятити себе професії, пов'язаній з охороною довкілля, яким він був? Що вплинуло на рішення?
О. Ш. У дев’ятому класі на уроках біології ми почали вивчати екологію. Я вперше почула про те, що розвиток науково-технічного прогресу, збільшення обсягів споживання природних ресурсів зумовили незворотні зміни у навколишньому середовищі. Мене ця думка дуже збентежила. Згодом я дізналась, що є така спеціальність, як «Екологія та охорона навколишнього середовища» – і вибір був зроблений без вагань. Хоча на той час ні я, ні мої батьки не знали, де я зможу працевлаштуватись після закінчення університету. Але тоді мені було байдуже – я йшла за покликом серця. 

Яке головне досягнення на сьогодні та яка мета на найближчі рік, 5 років і 10-ліття?
О. Ш. Мені є що відповісти на це питання, бо компанія, в якій працюю, розвиває бізнес відповідально у сфері екології.
Реалізує стратегію сталого розвитку «Відповідально до мети» у трьох ключових напрямках своєї діяльності – «Продукти», «Планета» і «Люди». Це конкретні управлінські принципи задля досягнення короткострокових та довгострокових цілей.
Для забезпечення правильного підходу до роботи та виконання своїх зобов’язань щодо сталого розвитку розроблено ряд внутрішніх політик. Однією з них є «Політика PepsiCo» у сфері охорони навколишнього середовища, життя і здоров’я людей». Вона є добровільним зобов’язанням у сфері охорони довкілля, життя і здоров’я людей та визначає ставлення компанії до цього питання.
Наприклад, за напрямом «Планета» до 2025 року поставили цілі:

  • Зменшити кількість відходів, які потрапляють на звалище.
  • Зменшити викиди парникових газів.
  • Зменшити споживання природних ресурсів.
  • Покращити якість стічних вод та зменшити їх вплив на водні ресурси.

Вже зараз видно результати:
—   на виробничих комплексах компанії проведено ряд енергозберігаючих заходів. Триває впровадження енергозберігаючих технологій. Це дозволило суттєво зменшити споживання електроенергії та природного газу. Як наслідок - зменшення викидів забруднюючих речовин у атмосферне повітря;

  • на виробничих майданчиках, де дозволяється виробничим процесом, використовується повторно-послідовна та оборотна системи водопостачання. Це допомагає скоротити споживання водних ресурсів;
  • проведено модернізацію очисних споруд на виробничому комплексі № 2 у Миколаївської області - це для покращення якості стічних вод;
  • впроваджено  програму заміни ламп, що містять ртуть, на екологічно-безпечне LED освітлення - це для зменшення кількості небезпечних відходів;
  • на кожному виробничому майданчику, логістичному комплексі та в офісах компанії впроваджено роздільний збір відходів.

Якщо підсумувати, то за останні п’ять років компанія зменшила, у розрахунку на одну тонну виробленої продукції, споживання води на 15%, енерговитрати - на 6%, газу - на 13%. 
Також PepsiCo в Україні постійно ініціює та підтримує ряд соціально-значущих екологічних ініціатив, зокрема:

  • Проект «School recycling» з роздільного збору твердих побутових відходів.
  • Екологічну акцію з поновлення лісу разом з Лісовою опікунською радою (FSC) і партнерами компанії.
  • Щорічне весняне прибирання «Зелена Хвиля» з висадки зелених насаджень.
  • Спільний з нашими партнерами пілотний проект з організації роздільного збору твердих побутових відходів у Вишгороді, з подальшим сортуванням і переробкою.
  • Завжди відкриті для пропозицій, як змінювати світ на краще, та їх втілення.

Коли я чую «екологічне підприємство», одразу уявляю...
О. Ш. Одразу уявляю конкурентоспроможне підприємство. На ньому впроваджені новітні ресурсозберігаючі та екологічно безпечні технології з високим ступенем екологічності та економічної ефективності. Адже це є передумовою одночасного вирішення екологічних та економічних питань. 

Моїм колегам я хочу побажати...
О. Ш. Не зазнаватись і діяти рішуче там, де це потрібно. Не забувати, що наша робота, в першу чергу, пов’язана з тим, щоб стояти на захисті довкілля. Це велика відповідальність. Ми повинні думати глобально, а діяти локально.

Як і що потрібно зробити, щоб виховати нове, екофрендлі покоління?
О. Ш. На мою думку, такі питання найефективніше вирішувати комплексно за участі держави, родини та соціально-відповідального бізнесу:

  • з боку держави питання має вирішуватися на рівні шкільної програми: введення предмету екології, починаючи з початкової школи, впровадження різних екологічних просвітницьких програм.
  • Родина має прищеплювати дбайливе ставлення до довкілля з самого раннього дитинства. Адже діти починають пізнавати світ саме через батьків. Саме родина закладає фундамент правильного сприйняття навколишнього світу та має заохочувати до гарних справ.
  • Соціально-відповідальний бізнес завжди ініціює та залучає суспільство до масштабних проектів, які змінюють світ навколо нас на краще.

 

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!