Бліц-інтерв’ю

Повернутися до переліку бліц-інтерв’ю

Юлія Бойко

«Екологія підприємства» запускає новий проект: «Бліц-інтерв’ю з екологом» — цикл бліц-інтерв’ю з екологами з усієї України, задля знайомства з кожним та подальшого створення дієвої професійної спільноти.

Наша наступна героїня – Юлія Сергіївна Бойко, еколог.

Пригадайте день, коли Ви вирішили присвятити себе професії, пов'язаній з охороною довкілля, яким він був? Що вплинуло на рішення?
Ю. Б. Визначилася з професією я не відразу, але любов до всього живого у мене була завжди. Ось тому і вирішила присвятити своє життя професії, яка пов'язана із захистом і збереженням найдорожчого, що у нас є — душі планети, багатств природи і її неповторної краси. Та й дивлячись на ті жахіття, які часом відбуваються з нашою планетою, я просто не могла зробити інший вибір.

Що в роботі для Вас особисто та для команди є найважчим?
Ю. Б. Ця робота тонка й філігранна, її не можна виконати швидко, виконати все й відразу. Будь-яке завдання вимагає ретельного опрацювання деталей, продумування варіантів дій. Адже навіть найменше втручання людини в екосистему може призвести до руйнування її крихкого балансу.

Яке головне досягнення на сьогодні та яка мета на найближчі рік, 5 років і 10-ліття?
Ю. Б. Нашій планеті, як ніколи, потрібна допомога. Мені пощастило двічі, тому що я не просто вважаю «боргом» свою спеціалізацію і діяльність, а це приносить мені справжнє задоволення. Мені радісно спостерігати результати виконаної праці. Крім роботи, я беру участь і в громадських рухах. Збираю, сортую і здаю відходи — дуже хочеться, щоб наше місто, країна, планета були кращі, чистіші! І кожен з нас може зробити свій внесок у цей процес!

Головне питання, для якого хотілося б знайти рішення.
Ю. Б. Основна частина моєї роботи бюрократична: облік, звітність та інше. Але облік передбачає не тільки констатацію того, що відбувається, а й прагнення до зміни. Саме в цьому і полягає друга частина моїх обов'язків — повернути нинішній стан речей у бік, більш дружній до навколишнього середовища.
Згадаймо, що мета науки «екологія» – створення гармонійних взаємовідносин людини і природи на базі розвитку колективного інтелекту, розуміння та допомоги всіх націй у справі збереження біосфери.
Тому дуже хочеться знайти дружній консенсус «виробництво (забруднювач) — екологія» у питаннях екологічності виробництва та екології самої продукції. Щоб сучасне виробництво, будучи одним з ключових елементів сучасного суспільства, працювало, зважаючи на те, який вплив воно робить на довкілля. Це стосується як процесу самого виробництва, так і результатів його діяльності.

Назвіть головні імена (3-5) у сфері екології, досвідом яких, на ваш погляд, можна пишатися і варто популяризувати.
Ю. Б. Перше ім’я, яке хочеться згадати – це Ернст Геккель, німецький вчений, медик, ботанік, зоолог, морфолог. У 1866 р. у своїй праці «загальна морфологія організмів» він дав визначення нової науки – екології. Через три роки вона стала відомою багатьом вченим завдяки його популярним лекціям «Природна історія виникнення світу». Геккель дав таке визначення екології, як науки: «Під екологією ми розуміємо загальну науку про зв’язки організму і навколишнього середовища, до якого ми відносимо всі умови існування в широкому сенсі цього слова».
Другим хочеться згадати сучасного діяча в екологічній сфері Артура Микиту. Ця людина — інспектор з охорони навколишнього середовища, громадський інспектор, який самовіддано веде боротьбу за охорону навколишнього середовища, за збереження Чорного моря.
Також хотілося б згадати ім’я еколога-активіста, нашого сучасника — мешканця Дніпропетровщини Володимира Гончаренко. На жаль, цей фахівець загинув через свою професійну діяльність. Він самовіддано боровся проти захоронення радіоактивних відходів на полігонах Дніпропетровщини, проводив гучні дослідження з питань якості води, займався темою хімічного і радіаційного забруднення металобрухту, тощо та багатьма іншими питаннями, пов’язаними зі збереженням довкілля.

Закінчіть думку: «якби я була Міністром екології, то в першу чергу розпочала роботу з...»
Ю. Б.  Якби я була Міністром екології, то розпочала б роботу зі спроби встановити дружні стосунки між суспільством на навколишнім природним середовищем. Бо допомога довкіллю — обов’язок кожного. Намагалася б донести думку, що не варто вважати, що одна людина нічого не змінить. Змінить! Достатньо лише розпочати. І результат не змусить себе чекати.
Тому кожному з нас необхідно замислюватися про своє майбутнє. Про те, що воно в небезпеці, і допомога кожного не буде зайвою. Про те, що необхідно любити свій край, своє місто, свою землю! Зберегти життя собі й нащадкам!  І дорослі, і діти повинні об'єднати свої зусилля у справі захисту довкілля. Принаймні, мені цього дуже та від щирого серця хочеться.

Коли я чую «екологічне підприємство», одразу уявляю...
Ю. Б. Коли я чую «екологічне підприємство», одразу уявляю виробництво екологічно чистої продукції і товарів, які не забруднюють навколишнє середовище, не наносять шкоди здоров'ю та виробництво яких є нешкідливим. «Екологічне підприємство», що є одним із ключових елементів сучасного суспільства, має працювати, враховуючи те, який вплив воно робить на навколишнє середовище. Це стосується як процесу самого виробництва, так і результатів його діяльності, тобто самого товару. На «екологічному підприємстві» приділяється велика увага розробці, вибору, впровадженню та раціональному використанню у виробництві технологій, що відповідають сучасним вимогам збереження якості навколишнього середовища.
«Екологічне підприємство» обов’язково щорічно впроваджує нові технології з мінімізації обсягів відходів виробництва, що забезпечує зниження негативного впливу на навколишнє середовище. На «екологічному підприємстві», попри вже досягнуті результати, роботи у напрямку підвищення екологічності виробництва ніколи не припиняються.

Яке підприємство в світовому масштабі Вам здається найекологічнішим і чому?
Ю. Б. Цікавим прикладом я вважаю компанію-виробника «Stella McCartney». Дочку Пола Маккартні Стеллу заслужено називають одним із найбільш екофрендлі дизайнерів. Наприклад, для весняно-літньої колекції нею було розроблене взуття з підошвою зі спеціального пластику APINAT, що швидко розкладається у природному середовищі. Крім того, жіночий одяг марки зроблено з органічної бавовни і переробленого металу.
Всі офіси та студії компанії, які знаходяться в Британії, працюють від енергії вітру. Сама Маккартні переконана, що компанії несуть відповідальність за ресурси, які вони використовують. Еко-окуляри з колекцій дизайнера на 50% складаються з натуральної і відновленої сировини, наприклад, насіння, касторової олії і лимонної кислоти. У своїх колекціях Стелла принципово не використовує натуральні хутро і шкіру.

Моїм колегам я хочу побажати...
Ю. Б. Напрямок «екологія та природокористування» на даний момент дуже актуальний ...
В ідеалі справжній еколог — це ентузіаст. А саме такі люди і роблять найбільші справи для планети. Хочеться побажати колегам, щоб Ваш ентузіазм ніколи не закінчувався. Адже у планети Земля немає інших рук і сердець, крім наших, і хто, як не ми, відповідальні за створення і збереження життя для майбутніх поколінь!

Як і що потрібно зробити, щоб виховати нове, екофрендлі покоління?
Ю. Б. Для виховання екофрендлі покоління необхідно використовувати поняття «еко» так часто і широко, щоб його елітарність, приналежність лише до наукових кіл стиралася, набуваючи масового характеру. Щоб більша частина людей, хоча б на рівні наслідування, задумувалася б про нинішні проблеми використання ресурсів, надмірне їх споживання, зміну клімату. Тоді й виникне прагнення до дій та змін…
Якось я прочитала одну індійську мудрість, яку ніколи не забуду: «Коли буде зрубано останнє дерево, коли буде отруєна остання річка, коли буде спійманий останній птах, тільки тоді ви зрозумієте, що гроші не можна їсти».
Дуже хотілося б, щоб дану мудрість знали і пам’ятали всі покоління. Пам’ятали, що ми частина природи, і на цій планеті жити нашим дітям та онукам. І якою вона буде — залежить тільки від нас.

 

 

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!