Проект групи компаній «МЕДІА-ПРО»
Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

ГУ Міндоходів у Київській області відповідає на питання платників податків в аспекті екології

З платниками податків спілкувався заступник начальника ГУ Міндоходів у Київській області Руслан Щави.

Пропонуємо вашій увазі відповіді на актуальні запитання щодо роз’яснення норм податкового законодавства України ”

Як заповнюється податкова декларація збору за спеціальне використання води за перше півріччя 2014 року?

Відповідь: При обчисленні податкових зобов’язань збору за спеціальне використання води за період з 01.01.2014 по 31.03.2014 включно платники цього збору застосовують його ставки, що діяли у 2013 році, а починаючи з 01.04.2014 року – за зміненими пункт 34 Закону України від 27 березня 2014 року № 1166-VII "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні".

Платники збору обчислюють його суму наростаючим підсумком з початку року та складають податкові декларації за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2012 №1403, зареєстрованим в Мін'юсті України наказом від 15.01.2013 року за №123/22655.

У зв’язку зі зміною ставок збору в податковій декларації за перше півріччя 2014 року та наступні звітні (податкові) періоди дані відображаються двома окремими рядками, з відповідною приміткою у цих рядках:

за перше півріччя 2014 року: за період «з 01.01.2014 по 31.03.2014 включно» – за ставками, що діяли до 01.04.2014, та за період «з 01.04.2014 по 30.06.2014 включно» – за новими ставками, що почали діяти з 01.04.2014;

- за три квартали 2014 року: за період "з 01.01.2014 р. по 31.03.2014 р. включно" - за ставками, що діяли до 01.04.2014 р., та за період "з 01.04.2014 р. по 30.09.2014 р. включно" - за новими ставками, що почали діяти з 01.04.2014 р.;

- за 2014 рік: за період "з 01.01.2014 р. по 31.03.2014 р. включно" - за ставками, що діяли до 01.04.2014 р., та за період "з 01.04.2014 р. по 31.12.2014 р. включно" - за новими ставками, що почали діяти з 01.04.2014 року. Порядок сплати збору за спеціальне використання води визначено статтею 328 Податкового кодексу України. У разі несплати збору за спеціальне використання води або сплати його в неповному обсязі платниками цього збору протягом шести місяців контролюючі органи подають інформацію про таких платників до органів, що видають дозволи на спеціальне водокористування, для вжиття стосовно них заходів згідно із законом, а саме скасування дозволів на спеціальне водокористування (п.328.9 ст. 328 Податкового кодексу України).

 

Як заповнити податкову декларацію з екологічного податку в частині знятих з експлуатації транспортних засобів за другий квартал 2014 року, адже цей податок скасовано?

Відповідь: Законом України від 08.04.2014 №1191-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відміни екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів та оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання ввезеного на митну територію України транспортного засобу у підакцизний легковий автомобіль» з 18 квітня 2014 року внесено зміни, зокрема, до розділу VІІІ «Екологічний податок» Податкового кодексу України, якими скасовано екологічний податок за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів (далі – Утилізаційний податок).

Тому платники утилізаційного податку – особи, що здійснюють виробництво (виготовлення) транспортних засобів на митній території України для їх продажу на внутрішньому ринку України, при визначенні податкових зобов’язань за ІІ квартал 2014 року у декларації (форму рекомендовано листом Міністерства доходів і зборів України від 28.10.2013 р. №22416/7/99-99-15-04-01-17) вказують кількість реалізованих транспортних засобів на внутрішньому ринку України за період з 1 по 17 квітня 2014 року (включно).

За транспортні засоби, що ввозяться на митну територію України в митному режимі імпорту, сплата утилізаційного податку не здійснюється у разі подання до митного органу митної декларації на такий транспортний засіб (кузов) або партію транспортних засобів (кузовів) з 18 квітня 2014 року.

 

 

Розсилка новин