Отримувати новини

Новини

Повернутися до переліку новин

Усі учасники паризького кліматичного саміту погодилися знижувати викиди вуглекислого газу

Усі країни, що брали участь в кліматичному саміті ООН у Парижі підписали угоду, зобов’язавшись знизити викиди вуглекислого газу та не дати атмосфері потеплішати більше, ніж на два градуси.

Учасники кліматичної конференції в Парижі ухвалили і підписали остаточний варіант угоди.

Угода є частково обов'язковою до виконання, частково – формулює побажання.

Незважаючи на раніше висловлені заперечення з боку країн, що розвиваються (члени так званої "групи 77"), Китай та Індія підписали підсумковий протокол.

Президент Франції Франсуа Олланд назвав положення документа безпрецедентними. Генеральний секретар Пан Гі Мун раніше закликав переговірників "завершити свою роботу".

Документ передбачає виділення до 2020 року країнам, що розвиваються $100 млрд на боротьбу з шкідливими викидами в атмосферу.

Прогрес виконання угоди перевірятиметься кожні п'ять років.

Учасники угоди зобов'язалися не дати атмосфері потеплішати більш ніж на два градуси Цельсія до 2100 року і зосередити зусилля на тому, щоб потепління не перевищило півтора градуси.

Метою паризького саміту було укладення першого в історії глобальної та обов'язкової до виконання угоди зі скорочення викидів парникових газів. У конференції брали участь представники 190 держав. Саміт ООН з питань захисту клімату стартував у Парижі 30 листопада і завершився в суботу 12 грудня.

Джерело: Еспресо.TV

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook та каналі в Telegram

Розсилка новин

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!