Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Багатостороння група з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях: прозорість в управлінні надрами

Багатостороння група з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях: прозорість в управлінні надрами

Що саме регламентує проєкт наказу та положення про Багатосторонню групу з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях? Чи допоможе це забезпечити нагляд за процесом розкриття інформації у видобувних галузях?

Ініціатива щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях — ІПВГ

У сфері впливу на довкілля видобувна галузь має негативний імідж. Проте, одним з інструментів зміни цього іміджу є Ініціатива щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях (далі — ІПВГ). ІПВГ — незалежний і добровільно підтримуваний на міжнародному рівні стандарт для забезпечення прозорості у видобувних галузях, який впроваджується у 51 країні світу, в т. ч. у Казахстані, Норвегії, Великобританії, Німеччині, США та ін.

Цей стандарт надає доступ до результатів діяльності суб’єктів господарювання, які зайняті у видобувних галузях та забезпечує прозорість в управлінні ресурсами надр, надає змогу суспільству проаналізувати податкове та адміністративне навантаження в діяльності суб’єктів господарювання, які працюють у видобувних галузях, а також потребу в інвестиціях.

Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 18 вересня 2018 року № 2545-VIII — Закон № 2545

У 2018 році на виконання зобов’язань України за Угодою про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, та спрямовання на імплементацію, в частині підвищення прозорості господарської діяльності у видобувних галузях, Директиви 2013/34/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 червня 2013 року, Директиви 2013/50/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 22 жовтня 2013 року та Директиви 2007/14/ЄС Європейського парламенту та Ради ЄС від 8 березня 2007 року, було прийнято Закон України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях» від 18 вересня 2018 року № 2545-VIII (далі — Закон № 2545).

Багатостороння група з імплементації ІПВГ — Багатостороння група

Статтею 8 Закону № 2545 передбачено утворення Багатосторонньої групи з імплементації ІПВГ (далі — Багатостороння група) з метою здійснення нагляду за процесом розкриття інформації у видобувних галузях, положення про яку та її персональний склад затверджуються Мінекоенерго як центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері енергетики та вугільної промисловості.

Наразі Мінекоенерго оприлюднено проєкт наказу та положення про Багатосторонню групу з імплементації Ініціативи щодо забезпечення прозорості у видобувних галузях.

Що саме регламентує даний проєкт? Чи забезпечуватиметься нагляд за процесом розкриття інформації у видобувних галузях?  Чи матиме Україна спроможність забезпечити стандарти ІПВГ?

Відповіді на ці запитання — нижче.

Визначення статусу Багатосторонньої групи

Багатостороння група є постійно діючим колегіальним органом, що утворюється Мінекоенерго з метою здійснення нагляду за процесом розкриття інформації у видобувних галузях

Склад Багатосторонньої групи

Багатостороння група формується у складі:
— п’яти представників центральних органів виконавчої влади:
— голова Багатосторонньої групи — Міністр енергетики та захисту довкілля;
— одного представника від Мінекоенерго — заступника голови Багатосторонньої групи;
— одного представника Держгеонадр;
— одного представника ДПС;
— одного представника Держмитслужби;
— п’яти представників від суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях;
— п’яти представників від громадських об’єднань.

Порядок формування складу Багатосторонньої групи

Склад Багатосторонньої групи від суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, та від громадських об’єднань визначається за результатами зборів, організованих Мінекоенерго.

Повноваження Багатосторонньої групи

На Багатосторонню групу покладено:
— здійснення нагляду за процесом розкриття інформації у видобувних галузях;
— погодження форм звітів;
— підготовки звітів ІПВГ;
— розгляд поданих суб’єктами розкриття інформації у видобувних галузях пропозицій щодо підвищення ефективності функціонування видобувних галузей у частині нормативно-правового, організаційного, технологічного, матеріального та іншого забезпечення;
— вироблення рекомендацій щодо внесення змін до законодавства в частині запровадження та удосконалення механізмів цільового використання коштів, сплачених суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у видобувних галузях, у вигляді платежів, у межах територіальних громад, які безпосередньо зазнають впливу від діяльності у видобувних галузях;
— здійснення комунікації та інформування учасників груп зацікавлених осіб, які не входять до складу Багатосторонньої групи;
— інші повноваження відповідно до Закону України «Про забезпечення прозорості у видобувних галузях».

Отже, реалізація положень наказу забезпечує відкритий і прозорий процес вибору компаніями та громадськими об’єднаннями своїх представників для участі в роботі Багатосторонньої групи.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!