Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи має право комунальне підприємство вносити щорічні зміни до відповідних розділів паспортів МВВ?

 Чи має право комунальне підприємство — орендар МВВ, вносити щорічні зміни до відповідних розділів паспортів МВВ державного підприємства — власника МВВ, якщо це передбачено умовами договору оренди?


Відповідь: Вимоги до змісту та порядку складання паспорта місць видалення відходів регламентовано:
  • Інструкцією про зміст і складання паспорта місць видалення відходів, затвердженою наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища та ядерної безпеки України 14 січня 1999 р. № 12 (далі — Інструкція);
  • Порядком ведення реєстру місць видалення відходів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 3 серпня 1998 р. № 1216 (далі — Порядок).

Відповідно до п. 5 Порядку, на кожне МВВ складається спеціальний паспорт, у якому зазначається найменування і код відходів, їх кількісний та якісний склад, походження, а також технічні характеристики і відомості про методи контролю та безпечної експлуатації. Спеціальний паспорт складається власником МВВ відповідно до Інструкції.

Аналогічні положення вказані і у розділі І «Загальні положення» Інструкції. Також передбачено, що власники МВВ несуть відповідальність за достовірність і повноту інформації, наведеної в паспорті.

За Інструкцією інформація в паспорті МВВ згрупована в розділах I-XII починається з нового аркуша й підписується власником МВВ. При цьому, заповнення розділу I «Реквізити МВВ» передбачає зазначення у пунктах 1-11 послідовно: 

  • повну назву власника МВВ та код за ЄДРПОУ; 
  • підпорядкованість власника МВВ (якщо така існує) та код за СПОДУ; 
  • юридична адреса власника МВВ та код за КОАТУУ; 
  • телефон (факс) власника МВВ, за яким обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації чи уповноважені ними організації можуть звертатися із запитами щодо даних, наведених у паспорті.

Пам’ятайте!
Відповідно до п. 19 Порядку ведення реєстру місць видалення відходів інформація, що міститься в паспортах МВВ, переглядається і, за потреби, до неї вносяться зміни. Результати перегляду заносяться до відповідної таблиці.


Відповідно до ст. 6 Цивільного кодексу України сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.

Таким чином, враховуючи вимоги нормативних актів, щорічні зміни до паспорта МВВ повинен вносити його власник, а не орендар. Своєю чергою, відповідні положення договору оренди є некоректними відносно чинного законодавства, суперечать та потребують змін.

Увага!
Матеріал є частиною журналу №3, 2021 «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!