Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи має право суб’єкт господарювання брати плату за пластиковий пакет?

Чи має право суб’єкт господарювання брати плату за пластиковий пакет, до якого кладе свіжу рибу, м’ясо та продукти з них, посилаючись на Закон України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України»?

Відповідь: Використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх розповсюдження з метою поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій, регламентовано Законом України «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України» (далі – Закон).

За термінологією, передбаченою ст. 1 Закону, розповсюдження пластикових пакетів – платне або безоплатне надання пластикових пакетів споживачам в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг, в яких може здійснюватися розповсюдження пластикових пакетів.

Зверніть увагу!

При цьому, пластиковим пакетом є виготовлена з пластику тара у формі рукава, з дном та відкритою горловиною, з ручками або без ручок, призначена для пакування та/або транспортування товарів і продукції кінцевими споживачами.

За ч. 1, ч. 3 ст. 2 Закону  забороняється розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

  • надтонких пластикових пакетів, крім надтонких пластикових пакетів шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка;
  • тонких пластикових пакетів;
  • оксорозкладних пластикових пакетів.

У відповідності до ч. 2 цієї статті встановлена частиною першою цієї статті заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети.

Отже, в залежності від виду пластикового пакету, дозволяється його розповсюдження як платно, так і безплатно, або передбачено заборону.

            За ст. 3 Закону розповсюдження пластикових пакетів здійснюється виключно на платній основі. Водночас, вимоги цієї статті не поширюються на:

  • біорозкладні пластикові пакети;
  • надтонкі пластикові пакети шириною до 225 міліметрів (без бокових складок), глибиною до 345 міліметрів (з урахуванням бокових складок), довжиною до 450 міліметрів (з урахуванням ручок), що призначені для пакування та/або транспортування свіжої риби, м’яса та продуктів із них, сипучих продуктів, льоду та розповсюджуються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Таким чином, з обов’язкового платного розповсюдження пластикових пакетів виключено вищевказані пластикові пакети. При цьому, їх розповсюдження може (не заборонено) здійснюватися на платній основі.

Враховуючи викладене, суб’єкт господарювання зобов’язаний розповсюджувати пластикові пакети на платній основі, крім біорозкладних пластикових пакетів та надтонких пластикових пакетів вказаних параметрів та може розповсюджувати всі пластикові пакети на платній основі.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!