Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи мають право суб'єкти господарювання надавати послуги у сфері поводження з небезпечними відходами, якщо вони, як дозвільний документ, надають наказ Міндовкілля від 2021 року, мотивуючи тим, що старі накази не скасовані?

До підприємства-утворювача відходів звертаються суб'єкти господарювання з пропозицією укладення договору на надання послуг у сфері управління відходами. При цьому, як дозвільний документ надають наказ Міндовкілля про видачу ліцензії на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами від 2021 року, мотивуючи тим, що старі накази не скасовані. Чи мають право такі суб'єкти господарювання надавати послуги у сфері управління небезпечними відходами?

Відповідає на запитання:

Шмурак Євген Леонідович, консультант з питань охорони навколишнього природного середовища

З 2021 року прийнято цілий новий рамковий  Закон «Про управління відходами» (далі — Закон), який замінив стару ліцензію на поводження з небезпечними відходами на нову ліцензію на управління небезпечними відходами. Відповідно до п. 4 р. 11 Закону, власники старих ліцензій мали пів року для отримання нових ліцензій. Таким чином, старі ліцензії стали недійсними, а нові ліцензії вимагають наявності повного життєвого циклу управління зазначеними відходами.

Крім того, поточні проблеми у сфері управління відходами також пов'язані з тим, що Міндовкілля не встигло своєчасно підготувати та забезпечити відповідні класифікаційні та дозвільні процедури у цій сфері.

Таким чином, зараз Вам потрібно вирішувати питання з небезпечними відходами, укладаючи сумнівні (незаконні) угоди, або накопичувати власні небезпечні відходи у себе, поступово перетворюючись у їх утримувача. Така політика Міндовкілля призводить до того, що весь бізнес ризикує стати порушником законодавства.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!