Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи може підприємство подавати декларацію на дозвіл на викиди, у зв’язку зі зміною палива, без ОВД?

Чи відомо щодо подальших дій з процедурою ОВД? Доступ до сайту не надають, і рішення про перехід до декларативної діяльності не бачимо. Також, чи можемо подавати декларацію на дозвіл на викиди, у зв’язку зі зміною палива, без ОВД?

Відповідь: Наразі можливість здійснення оцінки впливу на довкілля (далі — ОВД) заблокована.

По-перше, постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання реалізації прав, свобод і законних інтересів фізичних та юридичних осіб» від 28 лютого 2022 р. № 165 зі змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 9 березня 2022 року № 233, відповідно до статті 64 Конституції України, статей 12-1, 20 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24 лютого 2022 р. № 64 «Про введення воєнного стану в Україні» зупинено строки надання адміністративних послуг суб’єктами їх надання та строки видачі дозвільними органами документів дозвільного характеру на час воєнного стану в Україні, в т.ч. і висновків з ОВД.

По-друге, згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18 березня 2022 р. № 314, декларативний принцип не поширюється на ОВД.

З 23 березня 2022 року Міндовкілля зупинено доступ до реєстру всім користувачам, у т. ч. УТО, що унеможливлює видати висновки навіть по розпочатих справах.

31 березня 2022 року заступником міністра Романом Шахматенком було озвучено, що Міндовкілля запустить процедуру ОВД за «напівдекларативним принципом». Проте така можливість не регламентована ні відповідними актами КМУ, ні Міндовкілля.

Коментар експерта:

На жаль, з 24 лютого 2022 року (більше місяця) можливість отримати дозвільний документ і розпочати діяльність, у т. ч. спрямовану на збереження і підтримання економічного потенціалу країни в умовах воєнного стану, — заблокована.

Що стосується можливості подання декларації на дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами викидів, дане питання регламентоване постановою Кабінету Міністрів України «Деякі питання забезпечення провадження господарської діяльності в умовах воєнного стану» від 18 березня 2022 р. № 314.

Перелік відомостей, які зазначаються в декларації, встановлено додатком 1 до постанови, це:

  • Відомості про суб’єкта господарювання:
  1. для юридичної особи — організаційно-правова форма, повне і скорочене найменування (у разі наявності), ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ та місцезнаходження;
  2. для фізичної особи-підприємця — прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності), реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності), номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України) та місце проживання.
  • Відомості про фактичну адресу (адреси) провадження господарської діяльності.
  • Назва виду господарської діяльності, який провадиться суб’єктом господарювання.
  • Назва дозвільного документа (назви дозвільних документів) на заміну якого (яких) на період воєнного стану подана декларація.
  • Відмітка про те, що суб’єкт господарювання ознайомлений з вимогами законодавства, якими встановлено вичерпний перелік вимог до провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, отриманню документа дозвільного характеру, іншого результату надання публічної послуги, на заміну якого подана декларація, та зобов’язується їх виконувати.

Коментар експерта:

Інформація про наявність висновку з ОВД чи інший дозвільний документ не вимагається. Тому, відповідну декларацію можна подавати.

Публікація є частиною журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства» №5, 2022

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!