Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи може підприємство реалізовувати відпрацьовану тару з-під пестицидів організаціям, які мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами, дотримуючись вимог Закону України «Про управління відходами»?

На сільгосппідприємстві утворюється відпрацьована тара з-під пестицидів (каністри пластикові). Чи може підприємство реалізовувати такі відходи організаціям, які мають ліцензію на поводження з небезпечними відходами, дотримуючись вимог Закону України «Про управління відходами»?

Відповідає на запитання:

Тимошенко Марина Євгенівна, інженер-еколог, консультант з питань охорони навколишнього природного середовища

Відповідно до ч. 2 ст. 27 Закону України Закону України «Про управління відходами» від 20.06.2022 № 2320-IX (далі – ЗУ № 2320-IX)  утворювачі та власники небезпечних відходів, крім небезпечних відходів у складі побутових відходів, зобов’язані:

  • зберігати небезпечні відходи окремо від інших видів відходів у спосіб, що не становить загрози для здоров’я людини та навколишнього природного середовища;
  • забезпечувати збирання, перевезення, оброблення відходів самостійно, за наявності дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів та ліцензії на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами, або шляхом укладення договору з суб’єктом господарювання у сфері управління відходами;
  • не допускати передачі небезпечних відходів суб’єктам господарювання, які не мають дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів та ліцензії на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами.

Згідно з ч. 4 Прикінцевих та перехідних положень ЗУ № 2320-IX суб’єкти господарювання у сфері управління небезпечними відходами, що здійснюють збирання та оброблення небезпечних відходів, зобов’язані отримати ліцензію на здійснення господарської діяльності з управління небезпечними відходами протягом шести місяців з моменту набрання чинності цим Законом (тобто, до 09.01.2024 року).

Суб’єкти господарювання у сфері управління відходами, установки яких експлуатуються на день набрання чинності цим Законом отримують дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів:

  • протягом шести місяців після набрання чинності цим Законом — щодо установок потужністю 100 тонн на добу або більше;
  • протягом одного року після набрання чинності цим Законом — щодо установок потужністю менше 100 тонн на добу.

Наразі отримання вищезазначених документів є неможливим через відсутність підзаконних нормативно-правових актів, які б регламентували порядок видачі (відмови у видачі, анулювання) дозволу на здійснення операцій з оброблення відходів та ліцензійні умови провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами.

Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» від 02.03.2015 № 222-VIII у разі зміни згідно з цим Законом назви виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, яка не призводить до зміни предмета такої діяльності, відповідні ліцензійні умови, прийняті відповідно до цього Закону, надалі поширюються на такий вид діяльності. Ліцензії на провадження такого виду господарської діяльності продовжують діяти.

Таким чином, до прийняття нових ліцензійних умов провадження господарської діяльності з управління небезпечними відходами ліцензії на провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами продовжують діяти, а утворювачі мають можливість передавати небезпечні відходи на оброблення діючим ліцензіатам.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!