Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи обов’язково організаціям, які здійснюють розробку документів викидів на підприємстві, бути в переліку установ, організацій та закладів, які здійснюють розробку документів, що обґрунтовують обсяги викидів?

Чи обов’язково організаціям, які здійснюють розробку документів викидів на підприємстві, бути в переліку установ, організацій та закладів, які здійснюють розробку документів, що обґрунтовують обсяги викидів? Дію «Інструкції, яка встановлює порядок та механізм дій організацій, установ, організацій та закладів, які здійснюють розробку документів, що обґрунтовують обсяги…» призупинено.

Відповідає на запитання:
Сергій Карагодін, голова експертної ради видання «ECOBUSINESS. Екологія підприємства», промисловий еколог, провідний інженер з охорони навколишнього середовища ТОВ «КНАУФ ГІПС ДОНБАС»

Єдиним посиланням на необхідність того, щоб розробник документів був внесений у відповідний Перелік є п. 1.3 Інструкції про загальні вимоги до оформлення документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, для отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами для підприємств, установ, організацій та громадян-підприємців, що затверджена наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 09.03.2006 р. № 108.

Але Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення механізму регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря» від 09.07.2022 р. № 2393-IX виключено частину дев’яту статті 11, в якій йшлося, що:

«Перелік установ, організацій та закладів, яким надається право на розробку документів, що обґрунтовують обсяги викидів для підприємств, установ, організацій та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності, визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища».

Також, відповідно до згаданого Закону, Кабінет Міністрів України, міністерства та інші органи виконавчої влади повинні у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом. Цей строк спливає 27.01.2023 р.

Таким чином, станом на сьогоднішній день на рівні Закону відсутні правові підстави вимагати від розробника документи, що обґрунтовують обсяги викидів для підприємств, установ, організацій та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності підтвердження наявності його у згаданому Переліку.

Крім того, насьогодні на сайті Міндовкілля відсутній цей Перелік.


Більше цікавих питань-відповідей — у системі «Онлайн-консультант еколога підприємства».
Ставте свої робочі запитання провідним експертам з промислової екології та отримуйте відповіді!


Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!