Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи обов'язково вести облік первинного водоспоживання та водовідведення на підприємстві? За якими формами або журналами? Як його організувати?

Так. Згідно з п. 7 ст. 44 Водного кодексу України (далі — ВКУ) водокористувачі зобов’язані здійснювати засобами вимірювальної техніки, у тому числі автоматизованими, облік забору та використання вод, контроль за якістю і кількістю скинутих у водні об’єкти зворотних вод і забруднюючих речовин та за якістю води водних об’єктів у контрольних створах, а також подавати відповідним органам звіти в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законодавчими актами.

Відповідно до ст. 25 ВКУ державний облік та аналіз стану водокористування здійснюються шляхом подання водокористувачами звітів про водокористування.

Єдині правила ведення державного обліку водокористування, які є обов’язковими для фізичних та юридичних осіб, встановлені Порядком ведення державного обліку водокористування, затвердженого наказом Міністерства екології та природних ресурсів України від 16 березня 2015 року № 7 (далі — Порядок). 

Пункт 1.3 Порядку наголошує на тому, що державний облік водокористування здійснюється шляхом подання водокористувачами звітів про використання води за формою № 2-ТП (водгосп) (річна).

Згідно з п. 1.7 Порядку звіт складається на основі даних первинного обліку водокористування згідно з показниками засобів вимірювальної техніки, результатів вимірювань показників якості води (не менше ніж один раз на квартал), які подаються до організацій, що належать до сфери управління Держводагентства, разом зі звітом. При відсутності засобів вимірювальної техніки звіт складається за технологічними даними (з використанням побічних методів обліку).

Зазначимо, що відповідно до п. 1.15 Порядку аналіз достовірності звітних даних здійснюється на підставі наданих водокористувачами даних первинного обліку водокористування та результатів хімічних аналізів води, дозволів на спеціальне водокористування, а також нормативних розрахунків водокористування та водовідведення.

Враховуючи вищевикладене, водокористувач зобов’язаний вести первинний облік водокористування. Однак форма і періодичність ведення первинної документації з водокористування та водовідведення на сьогодні не встановлені нормативно-правовими актами.Таким чином, у зв’язку з неприйняттям нових форм первинного обліку водокористувач має право здійснювати ведення первинного обліку водоспоживання та водовідведення у довільній формі, з врахуванням того, що для заповнення форми № 2-ТП (водгосп) необхідним є зняття показників забору води з лічильників або побічними методами — не рідше одного разу на місяць.

Відповідь на запитання надала експерт Марина Тимошенко, еколог-практик, головний експерт Експертного центру ПАЕУ для №12, 2019  журналу «ECOBUSINESS. Екологія підприємства»

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!