Консультації

Повернутися до переліку консультацій

Чи підлягає підприємство під визначення оброблювач відходів? Чи необхідно йому отримувати Дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів?

Підприємство займається переробкою та отриманням особливо чистих (афінованих) дорогоцінних металів. Сировиною для отримання чистих (афінованих) дорогоцінних металів є брухт дорогоцінних металів і відходи, що містять дорогоцінні метали. Підприємство не займається закупкою та збиранням цього виду сировини, а лише надає прямі послуги з відновлення цих залишків за допомогою окислювально-відновлювальних електрохімічних та хімічних реакцій. Чи підлягає підприємство під визначення оброблювач відходів? Чи необхідно йому отримувати Дозвіл на здійснення операцій з оброблення відходів? Адже в національному переліку відходів, відсутній код виду відходу для дорогоцінних металів.

Відповідає на запитання:

Шмурак Євген Леонідович, консультант з питань охорони навколишнього природного середовища

Вам нема за що хвилюватись, оскільки зв‘язок між брухтом дорогоцінних металів і відходами, що містять дорогоцінні метали, (до моменту їх вилучення із зазначених відходів) мають до поняття та законодавства про відходи лише філологічний зв‘язок.

З самого початку регулювання сфери відходів відходи дорогоцінних металів були звідти вилучені і регулювались зовсім по іншому. Наразі вона регулюється спеціальним Законом України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними».

Дорогоцінні метали — золото, срібло, платина і метали платинової групи (паладій, іридій, родій, осмій, рутеній) у будь-якому вигляді та стані (сировина, сплави, напівфабрикати, промислові продукти, хімічні сполуки, вироби, відходи, брухт тощо).

Переробка брухту і відходів дорогоцінних металів і сплавів — комплекс підготовчих пірометалургійних і гідрометалургійних операцій, у тому числі афінаж, для отримання дорогоцінних металів і сплавів із брухту та відходів.

Афінаж дорогоцінних металів — металургійний процес одержання дорогоцінних металів високої чистоти шляхом відділення від них забруднюючих домішок.

Таким чином, сфера Вашої діяльності регулюється Законом України «Про державне регулювання видобутку, виробництва і використання дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння та контроль за операціями з ними» та його підзаконними актами і до законодавства про відходи відношення не має.

Дізнавайтесь першими найсвіжіші новини з екології на нашій сторінці в Facebook

Розсилка новин

CAPTCHA
Мета цього запитання — довести, що ви є реальним відвідувачем і запобігти автоматизованим розсиланням спаму.
X
Завантаженя матеріалів цього розділу доступне тільки для зареєстрованих користувачів порталу.
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?
X
Читати матеріали цього розділу в повному обсязі можуть лише зареєстровані користувачі порталу
УВІЙТИ чи ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ
Забули пароль?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «ecolog-ua.com»
у Facebook — натисніть «Подобається»

ecolog-ua.com

Дякую,
не показуйте мені це!